Έξαλλος ο Φάμπρεγκας: «Εκεί πρέπει να χαλάτε τα λεφτά σας οι φραγκάτοι παίκτες…»
Η απάντηση του Ντέιβις δείχνει… αποχώρηση και Ρεάλ!
Η Μπαρτσελόνα εντόπισε στη Γερμανία τον σέντερ φορ του μέλλοντός της
«Απασφάλισε» ο Γκουαρντιόλα: «Συγγνώμη που είμαι αλαζόνας, θέλουν να μας σβήσουν απ’ τον χάρτη»
Όταν ο Λεβαντόφσκι κατέρριπτε τους νόμους της φυσικής με ΠΕΝΤΕ γκολ σε ΕΝΝΕΑ λεπτά (vid)
Λουίς Ενρίκε: «Δεν με νοιάζει ποιος σκοράρει, ένα πράγμα θέλω μόνο»
Δεν είναι και τόσο… άγιος ο Μπέλινγχαμ, έβρισε τον διαιτητή! (vid)
Στο μυαλό της Γιουνάιτεντ ο Αλέγκρι για αντι-Τεν Χαγκ!
Στη Ρίβερ Πλέιτ το «Superclasico», διπλό μες στο «Μπομπονέρα»! (vid)
Ρεάλ Μαδρίτης: Η παλικαριά του Έντρικ που έκανε… μάγκα τον Μπαπέ (vid)
Απειλές οπαδών της Ρόμα στη Σουλούκου – Υπό την προστασία της Αστυνομίας εκείνη και τα παιδιά της!
Πανευτυχής ο Αντσελότι: «Αυτό ήταν ροκ εν ρολ!»
Μπήκε ο Βινίσιους, θριάμβευσε η Ρεάλ με τεσσάρα στους Καταλανούς (vid)
Πρώτη γκέλα για Παρί, τέλος το μικρό σερί της! (vid)
Ρεάλ – Εσπανιόλ: Απολαυστικός Βινίσιους με ασίστ και γκολ… στα καπάκια! (vids)
Retro Stories

Σαν σήμερα πριν από εννιά χρόνια ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι έκανε τον Γκουαρντιόλα και το απανταχού ποδοσφαιρικό κοινό να τρελαθεί τελείως!

Εννέα χρόνια πέρασαν από τη θρυλική εμφάνιση του Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι. Ηταν 22 Σεπτεμβρίου 2015, όταν η ποδοσφαιρική Ευρώπη έμεινε άφωνη από το κατόρθωμά του με την Μπάγερν Μονάχου. Σε εκείνο το παιχνίδι πρωταθλήματος, οι Βαυαροί αντιμετώπιζαν τη Βόλφσμπουργκ στο Μόναχο, με τον Λεβαντόφσκι να μπαίνει ως αλλαγή στο 46’ και να σημειώνει πέντε γκολ σε μόλις εννέα λεπτά (51’, 52’, 55’, 57’, 60’), οδηγώντας την ομάδα του σε νίκη με 5-1.

Η Βόλφσμπουργκ είχε προηγηθεί στο 26’ με ένα δυνατό σουτ του Καλιγκιούρι, αλλά με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο τότε προπονητής της Μπάγερν, Πεπ Γκουαρντιόλα, πέρασε στο ματς τον Λεβαντόφσκι. Ο Πολωνός επιθετικός έγραψε ιστορία, καταρρίπτοντας το ρεκόρ του πιο γρήγορου χατ-τρικ στην ιστορία της Bundesliga, καθώς χρειάστηκε μόλις τέσσερα λεπτά για να σημειώσει τα τρία πρώτα γκολ. Το προηγούμενο ρεκόρ κατείχε ο Μίκαελ Τένις της Ντούισμπουργκ, από το 1991.

Ο Λεβαντόφσκι κατάφερε επίσης να δημιουργήσει νέα ρεκόρ για τα τέσσερα (6 λεπτά) και τα πέντε γκολ (9 λεπτά) που πέτυχε, ενώ το γεγονός ότι προήλθε από τον πάγκο και σκόραρε όλα τα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, έκανε το επίτευγμά του ακόμα πιο εντυπωσιακό.