Σίτι – Άρσεναλ: Κόκκινη κάρτα ο Τροσάρ – Έξαλλος ο Αρτέτα (vid)
Άρσεναλ

Ο Λεάντρο Τροσάρ αφήνει την Άρσεναλ με δέκα ποδοσφαιριστές στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου στο Έτιχαντ.

22.09.2024 | 19:38

Ντέρμπι με τα όλα του στο Μάντσεστερ! Η Άρσεναλ ολοκλήρωσε το ημίχρονο στο Έτιχαντ όντας μπροστά στο σκορ 2-1 της Μάντσεστερ Σίτι. Οι «Κανονιέρηδες» ανέτρεψαν το σκορ μέσα στο 45λεπτο και 1-0 του Χάαλαντ έγινε 1-2 με Καλαφιόρι και Γκάμπριελ. Οι φιλοξενούμενοι ωστόσο καλούνται στην επανάληψη να μείνουν όρθιοι κόντρα στους πρωταθλητές έχοντας αριθμητικό μειονέκτημα.

Κάνε LIKE στη σελίδα του SPORTSKING στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Η Άρσεναλ θα παίξει με δέκα για ένα ημίχρονο λόγω της αποβολής του Λεάντρο Τροσάρ. Ο Βέλγος διεθνής αποβλήθηκε δεχόμενος δύο κίτρινες κάρτες σε διάστημα 18 λεπτών. Η δεύτερη κίτρινη προήλθε από τη μονομαχία του με τον Μπερνάρντο Σίλβα. Ο Βέλγος έριξε κάτω τον παίκτη της Μάντσεστερ Σίτι και στη συνέχεια κλώτσησε μακριά τη μπάλα. Έξαλλος στον πάγκο ο Μίκελ Αρτέτα, ο οποίος δεν μπορούσε να δεχθεί την απόφαση του διαιτητή.