Η απάντηση του Ντέιβις δείχνει… αποχώρηση και Ρεάλ!
Η Μπαρτσελόνα εντόπισε στη Γερμανία τον σέντερ φορ του μέλλοντός της
«Απασφάλισε» ο Γκουαρντιόλα: «Συγγνώμη που είμαι αλαζόνας, θέλουν να μας σβήσουν απ’ τον χάρτη»
Όταν ο Λεβαντόφσκι κατέρριπτε τους νόμους της φυσικής με ΠΕΝΤΕ γκολ σε ΕΝΝΕΑ λεπτά (vid)
Λουίς Ενρίκε: «Δεν με νοιάζει ποιος σκοράρει, ένα πράγμα θέλω μόνο»
Δεν είναι και τόσο… άγιος ο Μπέλινγχαμ, έβρισε τον διαιτητή! (vid)
Στο μυαλό της Γιουνάιτεντ ο Αλέγκρι για αντι-Τεν Χαγκ!
Στη Ρίβερ Πλέιτ το «Superclasico», διπλό μες στο «Μπομπονέρα»! (vid)
Ρεάλ Μαδρίτης: Η παλικαριά του Έντρικ που έκανε… μάγκα τον Μπαπέ (vid)
Απειλές οπαδών της Ρόμα στη Σουλούκου – Υπό την προστασία της Αστυνομίας εκείνη και τα παιδιά της!
Πανευτυχής ο Αντσελότι: «Αυτό ήταν ροκ εν ρολ!»
Μπήκε ο Βινίσιους, θριάμβευσε η Ρεάλ με τεσσάρα στους Καταλανούς (vid)
Πρώτη γκέλα για Παρί, τέλος το μικρό σερί της! (vid)
Ρεάλ – Εσπανιόλ: Απολαυστικός Βινίσιους με ασίστ και γκολ… στα καπάκια! (vids)
Γκάφα ολκής ο Κουρτουά, απαντά η Ρεάλ με Καρβαχάλ! (vid)
Ρίβερ Πλέιτ

Η Ρίβερ Πλέιτ ήταν η νικήτρια του κλασικού αργεντίνικου ντέρμπι με αντίπαλο την Μπόκα Τζούνιορς στο «Μπομπονέρα».

H Ρίβερ Πλέιτ πήρε το «Superclasico» κόντρα στην Μπόκα Τζούνιορς (0-1) μέσα στη «La Bombonera», χάρη σε ένα γκολ του Μανουέλ Λανσίνι στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο διαιτητής, μετά από υπόδειξη του VAR, ακύρωσε για χέρι το γκολ του Χιμένεθ στο 97’ (που σήμαινε το 1-1 της Μπόκα).

​Ήταν ένα πολύ ισορροπημένο παιχνίδι με καλύτερη Ρίβερ στο πρώτο ημίχρονο (μόνο ένα σουτ από την Μπόκα και από τα 40 μέτρα) και μια Μπόκα Τζούνιορς που επέστρεψε στο δεύτερο ημίχρονο απέναντι σε μια Ρίβερ κλεισμένη πίσω. Μία νίκη της Ρίβερ στην επιστροφή του Γκαγιάρδο στο γήπεδο της Μπόκα, που αφήνει με αμφιβολίες τον Ντιέγκο Μαρτίνεθ στον πάγκο της «Xeneize». Image

Τέλος, αποβλήθηκε ο αμυντικός της Μπόκα Τζούνιορς Λέμα , με διπλή κίτρινη (89’, 90’+2), ενώ υπήρξε ένταση στις εξέδρες και διαμάχη με ορισμένους παίκτες της Μπόκα όπως ο Ρομέρο.