Γουλβς – Λίβερπουλ: Έχασαν τα άχαστα Σζομποσλάι και Σαλάχ, γκολ και… χαζομάρα ο Κονατέ! (vid)
Λίβερπουλ

Η Λίβερπουλ έχει απωλέσει δυο απίθανες ευκαιρίες στο «Μολινό», με τον Ιμπραχίμα Κονατέ να ανοίγει το σκορ. Ο ίδιος όμως ευθύνεται για το 1-1.

28.09.2024 | 20:49

Ένα τρελό ματς από πλευράς Λίβερπουλ στο «Μολινό». Ο Ντόμινικ Σζομποσλάι στο 40′ χάνει το 0-1 από το ένα μέτρο, με τον Τζόντστον να του λέει μεγαλοπρεπές όχι. Στις καθυστερήσεις όμως του ημιχρόνου, ο Κονατέ άνοιξε το σκορ για τους «κόκκινους».

Κάνε LIKE στη σελίδα του SPORTSKING στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Στο δεύτερο μέρος, ο Μοχάμεντ Σαλάχ κατόρθωσε να αστοχήσει προ κενής εστίας, με τον σκόρερ του 0-1 να γίνεται μοιραίος για την ισοφάριση του Νουρί. Ο Κονατέ δεν συνεννοήθηκε με τον Άλισον και το 1-1 έγινε από πλευράς Γουλβς στο 56′. Τρία λεπτά μετά όμως, ο Σαλάχ πήρε το αίμα του πίσω για το εκ νέου προβάδισμα της ομάδας του Άρνε Σλοτ.