Ισοπεδωτικός Πάλμερ – «Τετράμπαλο» μέσα σε λίγα λεπτά (vid)
Τσέλσι

Εκπληκτικά πράγματα από τον Κόουλ Πάλμερ με τον Βρετανό να σημειώνει τέσσερα κόντρα στην Μπράιτον μέσα σε ένα ημίχρονο.

28.09.2024 | 17:42

Μπορεί να έφαγε την… κρυάδα της η Τσέλσι με το γκολ του Ρούτερ στο 7′ όμως η ομάδα του Έντσο Μαρέσκα βρήκε τις απαντήσεις μέσα στο ημίχρονο και ανέτρεψε την εις βάρος της κατάσταση. Πρώτα στο 21′ με τον Κόουλ Πάλμερ να σημαδεύει τα δίχτυα των «Γλάρων» εκμεταλλευόμενος την ασίστ του Τζάκσον.

Κάνε LIKE στη σελίδα του SPORTSKING στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Σαν να μην έφθανε αυτό για τους φιλοξενούμενους, επτά λεπτά μετά ήρθε το 2-1 από τον Βρετανό επιθετικό. Η Τσέλσι κέρδισε πέναλτι, ο Πάλμερ εκτέλεσε και απλά και ωραία… 2-1! To… γλυκό έδεσε τρία λεπτά μετά με τον Πάλμερ να σημειώνει και τρίτο τέρμα με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ και να κάνει χατ τρικ! Σαν να μην έφθαναν όλα τα παραπάνω, στο 41′ ο Πάλμερ σημείωσε κι άλλο τέρμα. Έγινε αυτομάτως ο πρώτος ποδοσφαιριστής που πετυχαίνει τέσσερα γκολ σε ένα ημίχρονο σε αγώνα επιπέδου Premier League.