Μάλλον κακός ήταν ο Όσιμεν, κορυφή η Νάπολι του Κόντε! (vid)
Serie A

Άκρως επαγγελματική η νίκη κορυφής της Νάπολι επί της Μόντσα με 2-0 χάρη στα γκολ των Πολιτάνο και Κβαρατσχέλια.

29.09.2024 | 23:49

Τη μοναξιά της κορυφής στη Serie A μετά από 6 αγωνιστικές (η «αυλαία» πέφτει το βράδυ της Δευτέρας με το Πάρμα-Κάλιαρι) απολαμβάνει η Νάπολι, η οποία έπαιξε όσο ακριβώς χρειαζόταν για να νικήσει τη Μόντσα με και να «πατήσει» στο ρετιρέ της βαθμολογίας της Serie A.

Η «σεμνή τελετή» στο «Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα» έλαβε επί της ουσίας πρόωρο τέλος από το πρώτο 45λεπτο, διάστημα στο οποίο οι «παρτενοπέι» μέσα σε 12 λεπτά πέτυχαν δύο γκολ απλοποιώντας τα πράγματα στο δεύτερο ημίχρονο. Η σημερινή ήταν η 4η νίκη για την ομάδα του Αντόνιο Κόντε σε 6 ματς (4-1-1) απέναντι στη Μόντσα των τριών ισοπαλιών στο ξεκίνημα της σεζόν!