Αρχηγός με τα όλα του: «Σας κουράσαμε! Αλλά κανείς δεν είναι πιο απογοητευμένος από μένα» (pic)
Παναθηναϊκός: Δίνει 40.000 προσκλήσεις για Τσέλσι σε όσους πάρουν εισιτήριο για το ντέρμπι!
Λίβερπουλ: Ακραία απόφαση – Ο Σλοτ «έκοψε» το… πουλέν του Κλοπ!
Οι τρεις ομάδες που ζητάνε τον Χάαλαντ – Τρομάζει η Σίτι!
Κλάψτε ελεύθερα – Ανρί και Ροναλντίνιο αντάμωσαν σε αγώνα ΝΒΑ και «δάκρυσαν» από χαρά (vid)
Νάπολι για… τίτλο – Έκανε πλάκα και στην ομάδα του Φάμπρεγκας (vid)
Το μήνυμα του Πογκμπά προς τον κόσμο δείχνει… επιστροφή! (pic)
Υποκλίθηκε και ο Ρούντιγκερ: «Αυτοί είναι οι τρεις κορυφαίοι στόπερ στον κόσμο»
Υπόθεση Πογκμπά – «Για αυτό δικαιώθηκε ο Γάλλος! Η τεράστια αδικία»
Μαρέσκα: «Δεν μπορούμε να κοντράρουμε Σίτι και Άρσεναλ… Αυτός είναι ο λόγος!» (vid)
Το αφεντικό της Γιουνάιτεντ… τρελάθηκε: «Μου αρέσει ο Τεν Χαγκ! Είναι σπουδαίος προπονητής»
«Πάντα ήθελα να παίξω στην Άρσεναλ, αλλά, πλέον τη μισώ λόγω του Βενγκέρ»
Γιουνάιτεντ έχεις «μικρύνει» – Ο μεγάλος της στόχος για τον πάγκο της έριξε… άκυρο!
ΕΚΤΑΚΤΟ: Ανατροπή με Πογκμπά – Επιστρέφει στην Γιουβέντους και αγωνίζεται! (pic)
Έπιασε δουλειά ο Σέζνι: Εντυπωσίασε στην Μπαρτσελόνα από την πρώτη κιόλας προπόνηση! (vid)

Τρεις…Λιλ-ουά και δυο χορεύουν στη Ρεάλ Μαδρίτης! (vid)

Η Λιλ πήρε μία από τις πιο μεγάλες και ιστορικές νίκες στην ιστορία της, αφού επικράτησε εντός έδρας με σκορ 1-0 της Ρεάλ Μαδρίτης.

Η Ρεάλ Μαδρίτης εδώ και καιρό, δείχνει ότι δεν πείθει με την εικόνα της. Ακόμα και όταν παίρνει τις νίκες ή τα αποτελέσματα που θέλει. Αυτό έκανε… μπαμ στο εκτός έδρας ματς κόντρα στη Λιλ και εν τέλει το σύνολο του Κάρλο Αντσελότι το πλήρωσε ακριβά που δεν ήταν, όπως θα έπρεπε να είναι σε ένα παιχνίδι τέτοιων απαιτήσεων.

Οι «λιλουά» πήραν τρεις σημαντικούς βαθμούς και επικράτησαν με σκορ 1-0 χάρη στο εύστοχο πέναλτι του Τζόναθαν Ντέιβις στα χασομέρια του πρώτου ημιχρόνου.

Η Λιλ ήταν λογικό και επόμενο να ξεκινήσει το παιχνίδι με αντίπαλο τη Ρεάλ Μαδρίτης με πιο αμυντικά πλάνα και σχέδια. Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι έκαναν πολλά λάθη και έδειχναν να μην έχουν την ενέργεια ή την φρεσκάδα, όπου θα έπρεπε, τόσο στα πλάνα τους, όσο και στις κινήσεις τους.

Όσο περνούσε η ώρα οι Γάλλοι έδειχναν να βγαίνουν ολοένα και πιο μπροστά. Έδειχναν να παίρνουν ολοένα και περισσότερες ατομικές μονομαχίες και να πιστεύουν ότι μπορούν να κάνουν ζημιά στην περσινή πρωταθλήτρια Ευρώπης. Κάτι που επιβεβαιώθηκε όταν στα χασομέρια του πρώτου ημιχρόνου ο Καμαβινγκά έκανε πέναλτι, αφού έβαλε τα χέρια του λάθος μετά από εκτέλεση  φάουλ της Λιλ.

Την εσχάτη των ποινών ανέλαβε να εκτελέσει ο Ντέιβις και ήταν εύστοχος με τον Καναδό στράικερ να στέλνει την μπάλα εκεί, όπου ο Λούνιν δεν μπορούσε να κάνει τίποτα. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξαν πολλά, παρά τις κινήσεις από τον πάγκο που έκανε ο Αντσελότι, ο οποίος όσο και αν ανακάτεψε την τράπουλα δεν μπορούσε να βρει τον παίκτη και γενικότερα τον τρόπο για να ξεκλειδώσει την άμυνα των Γάλλων που κράτησαν γερά ως το τέλος και πήραν μία σημαντική και ιστορική νίκη με σκορ 1-0.