Το γκολ του Μάνταλου που… τελείωσε την Ιρλανδία (vid)
Nations League

Ο Πέτρος Μάνταλος έβαλε τη σφραγίδα του στον αγώνα σκοράροντας το 2-0 για την Εθνική μας κόντρα στην Ιρλανδία.

13.10.2024 | 23:52

Η Εθνική μας κρατούσε τη χαριστική βολή για το φινάλε! Η Ιρλανδία πίστεψε πως θα μπορούσε να κλέψει την ισοπαλία πετυχαίνοντας ένα γκολ, αντ’ αυτού η Ελλάδα βρήκε τον τρόπο και την τιμώρησε βάζοντας την ταφόπλακα στις καθυστερήσεις με πρωταγωνιστή τον Πέτρο Μάνταλο.

Κάνε LIKE στη σελίδα του SPORTSKING στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Ο μέσος της ΑΕΚ στο 92ο λεπτό του αγώνα βρήκε την ευκαιρία του και… σκότωσε τον αντίπαλο. Πέρασε τον Κέλεχερ και πλάσαρε σωστά κάνοντας το 2-0 γνωρίζοντας την αποθέωση του κοινού στο κατάμεστο Καραϊσκάκη. Πολύ όμορφες εικόνες στο Φάληρο.

Δείτε το γκολ του Πέτρου Μάνταλου για το 2-0 της Ελλάδας επί της Ιρλανδίας