«Κοιμήθηκε» η άμυνα της Ρεάλ και η Θέλτα ισοφαρίζει! (vid)
Ο Μπαπέ «απαντάει» στην κριτική και τις φήμες με… γκολάρα στο Βίγκο! (vid)
Ένα και να… καίει από τη Μίλαν! (vid)
Δύσκολα τα πράγματα για την Άρσεναλ: Απευθείας κόκκινη για Σαλιμπά! (vid)
«Έκρυψε» την μπάλα η Μίλαν και πέτυχε εντυπωσιακό γκολ! (vid)
Άρσεναλ

Η Άρσεναλ τα βρίσκει... σκούρα από την απίθανη Μπόρνμουθ, η οποία πήρε το προβάδισμα έπειτα από υπέροχη κομπίνα και τελείωμα του Κρίστι.

Από το κακό στο χειρότερο πηγαίνει το παιχνίδι της Άρσεναλ στο «Βαϊτάλιτι». Βλέπετε, οι «Κανονιέρηδες» είχαν εξαρχής ένα αρκετά δύσκολο έργο απέναντι στην ανεβασμένη τη φετινή σεζόν Μπόρνμουθ. Και σαν μην έφτανε αυτό έμειναν με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Σαλίμπα λίγο από το 30ό λεπτό. Όπως είναι λογικό, τα «κεράσια» άρχισαν να πιέζουν με σκοπό να βρουν το γκολ που θα τους έδινε προβάδισμα νίκης.

Η Άρσεναλ κατάφερε να κρατήσει αρκετά, με τον Ράγια να κατεβάζει… ρολά. Μάλιστα στο 69′ οι «Κανονιέρηδες» έφτασαν κοντά στο γκολ, αλλά ο Μαρτινέλι αστόχησε από πλεονεκτική θέση. Κι αφού δεν βρήκε δίχτυα η ομάδα του Λονδίνου, δέχτηκε τελικά γκολ μόλις ένα λεπτό αργότερα. Από εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά, ο Κλάιφερτ έστρωσε στον Κρίστι που με φοβερό πλασέ έκανε το 1-0 για την Μπόρνμουθ σε μια άψογα εκτελεσμένη κομπίνα!