«Κοιμήθηκε» η άμυνα της Ρεάλ και η Θέλτα ισοφαρίζει! (vid)
Ο Μπαπέ «απαντάει» στην κριτική και τις φήμες με… γκολάρα στο Βίγκο! (vid)
Ένα και να… καίει από τη Μίλαν! (vid)
Δύσκολα τα πράγματα για την Άρσεναλ: Απευθείας κόκκινη για Σαλιμπά! (vid)
«Έκρυψε» την μπάλα η Μίλαν και πέτυχε εντυπωσιακό γκολ! (vid)
Bundesliga

Με τον Χάρι Κέιν να κάνει πράγματα και θαύματα η Μπάγερν Μονάχου επικράτησε εντός έδρας με σκορ 4-0 της Στουτγκάρδης.

Ούτε ένα, ούτε δύο. Αλλά τρία γκολ είχε να… φιλοδωρήσει ο Χάρι Κέιν την Στουτγκάρδη στην εντός έδρας νίκη της Μπάγερν Μονάχου με σκορ 4-0 επί των Σουηβών στο πλαίσιο της έβδομης αγωνιστικής της Bundesliga.

Ο Άγγλος φορ έκανε και πάλι τη διαφορά, δείχνοντας ότι είναι από εκείνους τους παίκτες όπου στα δύσκολα βγαίνουν μπροστά και καθαρίζουν για την ομάδα τους.

Τόσο η Στουτγκάρδη, όσο και η Μπάγερν Μονάχου είχαν μπει με σκοπό να μην δεχτούν γκολ από νωρίς. Κυρίως να καταστρέψουν και όχι τόσο να δημιουργήσουν. Κάτι που φαινόταν ολοένα και πιο πολύ όσο περνούσε η ώρα στον αγωνιστικό χώρο.

Οι Βαυαροί ήταν εκείνοι που είχαν την κατοχή της μπάλας. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που είχαν πιο πολλές και πιο ποιοτικές φάσεις για να πάρουν κάτι ή να δημιουργήσουν δύσκολες στιγμές στην εστία του Νόιερ που δεν χρειάστηκε να επέμβει πολλές φορές. Ωστόσο, ήταν σταθερός όταν η μπάλα πήγαινε στα πόδια του ή στα χέρια του.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε κάτι το ιδιαίτερο να επιδείξει και πέρασε σχετικά εύκολα για τις δύο ομάδες με πολλά λάθη. Ειδικά στον χώρο του κέντρου.

Το δεύτερο 45λεπτο είχε την υπογραφή του Κέιν. Ο Άγγλος φορ πήρε την Μπάγερν Μονάχου από το χεράκι και της έδωσε τη νίκη. Το 1-0 έγινε από τον έμπειρο στράικερ στο 57′ μετά από μακρινό σουτ με την μπάλα να βρίσκει και να σκάει περίεργα. Το 2-0 έγινε τρία λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 60′ με τον Κέιν να εκμεταλλεύεται την αναμπουμπούλα στην άμυνα της Στουτγκάρδης και από κοντά να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ.

Η χαριστική βολή από τον Κέιν ήρθε στο 80′ με τον Κομάν στο 89′ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.