Μπαρτσελόνα: Στον… πάγο ο Μπερνάρντο Σίλβα – Η θέση που «καίει» τον Τσάβι
Τα τρία μεγαθήρια που μπαίνουν… σφήνα στην εξίσωση Ρεάλ Μαδρίτης – Λούνιν
Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο έβγαλε στη φόρα το μυστικό της ρήτρας του Γκιμαράες!
Ίντερ

Αυτή η Ίντερ, είναι για κλάματα… (vid)

Η Ίντερ δεν τα κατάφερε στο Μπέργκαμο καθώς ηττήθηκε με 4-1 από την Αταλάντα, παρουσιάζοντας ίσως το χειρότερο φετινό της πρόσωπο!

Η Ίντερ φιλοξενήθηκε στο Μπέργκαμο από την Αταλάντα, με τους γηπεδούχους να διαλύουν με 4-1 τους «νερατζούρι». Κάκιστη εμφάνιση από την ομάδα του Σπαλέτι, η οποία εμφανίστηκε αγνώριστη και έδειξε πως έχει… θέματα που πρέπει να λύσει.

Το πρώτο ημίχρονο ανήκει αποκλειστικά στους γηπεδούχους, οι οποίοι μπήκαν από το ξεκίνημα με το μαχαίρι στα δόντια και έκλεισαν τους Μιλανέζους στο δικό τους μισό, πετυχαίνοντας το πολυπόθητο γκολ στο 9′ με κοντινή προβολή του Χάτεμπερ.

Στην συνέχεια οι «νερατζούρι» πήραν μέτρα στον αγωνιστικό χώρο, ωστόσο η Αταλάντα ήταν αυτή που συνέχισε να χάνει ευκαιρίες για ένα δεύτερο γκολ με τους Γκόμεζ και Ίλισιτς, με την Ίντερ να μην απειλεί και το 1-0 να μένει μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Ενδεικτικό της ανωτερότητας των γηπεδούχων στο πρώτο ημίχρονο είναι η διαφορά στις τελικές καθώς είχαν δώδεκα έναντι δύο των φιλοξενούμενων!

Με το ξεκίνημα όμως του δεύτερου ημιχρόνου η Ίντερ κέρδισε πέναλτι, σε μια δύσκολη φάση, με τον ρέφερι όμως να δείχνει την άσπρη βούλα και το Ικάρντι να ευστοχεί για το 1-1 στο 47′.

Η Αταλάντα πήρε ξανά τα ηνία της αναμέτρησης και κατάφερε να πάρει εκ νέου προβάδισμα στο σκορ με κεφαλιά του Μαντσίνι στο 62′, με την άμυνα των φιλοξενούμενων να είναι εκτός τόπου και χρόνου.

Η ομάδα του Σπαλέτι πίεσε για το γκολ της ισοφάρισης στα τελευταία λεπτά ωστόσο δεν τα κατάφερε, αντιθέτως ο Τζιμσίτι έκανε το 3-1 πάλι με κεφαλιά στο 87′, με τον Μπρόζοβιτς να αφήνει την ομάδα του με 10 στο 92′ καθώς αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα. Ο Γκόμεζ όμως δεν είχε πει την τελευταία λέξη με τον αρχηγό της Αταλάντα να γράψει με εκπληκτικό γκολ το 4-1!

To τελικό 4-1 αφήνει την Ίντερ στο μείον έξι από την κορυφή, την στιγμή που είχε τεράστια ευκαιρία για να πλησιάσει την Γιουβέντους, η οποία αγωνίζεται το βράδυ στο Μιλάνο απέναντι στην Μίλαν, ενώ η Αταλάντα ανέβηκε στους 18 και κοιτάει… Ευρώπη!