Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο έβγαλε στη φόρα το μυστικό της ρήτρας του Γκιμαράες!
Ο Τέρι αποκάλυψε τη χειρότερη κίνηση που έκανε ποτέ προπονητής στην Τσέλσι! (vid)
Ισπανία

Πάτησε κορυφή και τους περιμένει η Ατλέτικο!

Η Βαγιαδολίδ έβαλε δύσκολα στην ομάδα του Σιμεόνε, ωστόσο ο Γκριεζμάν με δύο τέρματα οδήγησε την ομάδα του σε μια νίκη που την ανεβάζει έστω και προσωρινά στην κορυφή!

Η Ατλέτικο Μαδρίτης επικράτησε δύσκολα με 3-2 της Βαγιαδολίδ εκτός έδρας και ανέβηκε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, έχοντας ωστόσο έναν αγώνα παραπάνω από Μπαρτσελόνα και Σεβίλλη!

Ο Σιμεόνε ξεκίνησε για ένα ακόμη παιχνίδι τον Νίκολα Κάλινιτς στο βασικό σχήμα και ο Κροάτης τον δικαίωσε πανηγυρικά, καθώς στην πρώτη καλή ευκαιρία των φιλοξενούμενων σκόραρε, κάνοντας με κοντινό πλασέ το 1-0 στο 26′.

Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι έχασαν δύο καλές ευκαιρίες και ενώ όλα έδειχναν πως το 1-0 θα είναι το σκορ του ημιχρόνου το… VAR είχε διαφορετική άποψη.

Συγκεκριμένα στο 45′ ο ρέφερι υπέδειξε μετά τη βοήθεια του VAR το σημείο του πέναλτι και η ομάδα του Σιμεόνε είχε την ευκαιρία να τελειώσει την υπόθεση νίκη και το κατάφερε, καθώς ο Γκριεζμάν σκόραρε από την άσπρη βούλα για το 2-0.

Το πάλεψαν οι γηπεδούχοι, αλλά ο Γκριεζμάν είχε τον τελευταίο λόγο

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Μαδριλένοι παρουσιάστηκαν χαλαροί και το πλήρωσαν με την Βαγιαδολίδ να μειώνει στο 57′ με κεφαλιά του Καλέρο.

Σαν να μην έφτανε αυτό το σοκ για την Ατλέτικο έγινε ακόμα μεγαλύτερο καθώς στο 63′ ο Σαούλ έστειλε κατά λάθος την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και το ματς ήρθε στα ίσα!

Τα λεπτά περνούσαν και οι φιλοξενούμενοι δεν μπορούσαν να βρουν το γκολ της νίκης. Ωστόσο για μια ακόμη φορά ο Ατνουάν Γκριεζμάν δήλωσε παρών και με δεύτερο προσωπικό του γκολ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους «ροχιμπλάνκος» με 3-2 στο 80′, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.