Τι τους παστέλωσες ρε Σιλιγκάρντι; (vid)
Μίλαν

Δείτε το πανέμορφο γκολ του άσου της Βερόνα στο παιχνίδι απέναντι στη Μίλαν.

25.04.2016 | 20:07

Η Μίλαν ηττήθηκε εκτός έδρας από την ουραγό του πρωταθλήματος, Ελλάς Βερόνα, με 2-1 αν και είχε προηγηθεί από νωρίς στο σκορ.

Οι γηπεδούχοι όμως δεν το έβαλαν κάτω και με πείσμα κατάφεραν να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση χάρη σε γκολ των Πατζίνι στο 72′ και του Σιλιγκάρντι στο 90ο λεπτό.

Μάλιστα, ειδικά το γκολ του τελευταίου στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, έκλεψε την παράσταση αφού από τα 23 μέτρα κατάφερε να πετύχει ένα πανέμορφο γκολ με απευθείας εκτέλεση φάουλ, αφήνοντας άγαλμα το Ντοναρούμα.