Επίσημο: Για… πάντα στην Παρί ο Ζαΐρ-Εμερί!
Η διαιτησία στέρησε από την Τσέλσι την επική ανατροπή κόντρα στην Άστον Βίλα! (vid)
Νέα καλοκαιρινή αποχώρηση στην Ατλέτικο Μαδρίτης!
Σκοράρει εκτός περιοχής ο Ντε Πολ και 1-0 η Ατλέτικο την Μπιλμπάο!
Top Scorers

Πιο καλή η μοναξιά…

Οι σκόρερς των κορυφαίων πρωταθλημάτων έχουν πάρει φωτιά και προτιμούν τη μοναξιά της κορυφής.

Πρέμιερ Λιγκ: Diego-Costa-605939

1) Ντιέγκο Κόστα(Τσέλσι), Κουν Αγκουέρο(Μαν.Σίτι) 10 γκολ

Ο Κόστα έδωσε την ασίστ στο 2-1 των “μπλε” επί της Τότεναμ, όμως δεν έφτανε για να μείνει μακριά από τον Αγκουέρο ο οποίος με δύο γκολ χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.

2) Αλέξις Σάντσες(Άρσεναλ) 8 γκολ

Πρόσθεσε δύο κόντρα στη Μπόρνμουθ και έτσι αθόρυβα ανέβηκε στη δεύτερη θέση των σκόρερ.

3) Αζάρ(Τσέλσι), Ιμπραΐμοβιτς(Μαν.Γιουνάιτεντ), Λουκάκου(Έβερτον), Ντεφόε(Σάντερλαντ) 7 γκολ

Εκτός του Ζλάταν που σκόραρε κόντρα στη Γουέστ Χαμ, κανείς από τους άλλους δε βρήκε δίχτυα.

Λα Λίγκα Σανταντέρ: cristiano

1) Ρονάλντο(Ρεάλ Μαδρίτης) 10 γκολ

Έχει βρει τη φόρμα του και σε δύο παιχνίδια κατάφερε να μείνει μόνος πρώτος. Πέτυχε τα δύο της ομάδας του κόντρα στη Χιχόν.

2) Λιονέλ Μέσι(Μπαρτσελόνα) 9 γκολ

Ο Αργεντίνος ισοφάρισε όμως αυτό δεν έφτανε στη Μπαρτσελόνα.

3) Σουάρεζ(Μπαρτσελόνα) 8 γκολ

Ο Σουάρεζ δεν μπόρεσε να νικήσει τον Ρούλι.

Μπουντεσλίγκα: FBL-EUR-C1-GALATASARAY-DORTMUND

1)  Ομπαμεγιάνγκ(Ντόρτμουντ) 13 γκολ

Η καρφωτή κεφαλιά του κόντρα στην Άιντραχτ ισοφάρισε προς στιγμήν το παιχνίδι, όμως η ομάδα του δέχτηκε άλλο ένα στο αμέσως επόμενο λεπτό.

2) Μοντέστ(Κολωνία) 12 γκολ

Δεν σκόραρε ο Γάλλος επιθετικός και η ομάδα του έμεινε στο μηδέν με την Άουγκσμπουργκ.

3) Ιμπίσεβιτς(Χέρτα) 8 γκολ

Έδωσε τη νίκη στην ομάδα της πρωτεύουσας πετυχαίνοντας και τα δύο τέρματά της, προσπερνώντας έτσι τον Λεβαντόφσκι.

Σέριε Α: icardi

1) Τζέκο(Ρόμα),  Ικάρντι(Ίντερ) 12 γκολ

Αμφότεροι πέτυχαν από δύο στις νίκες των ομάδων τους, με τον Ικάρντι να γίνεται ο πρώτος επιθετικός σε όλη την Ευρώπη που φτάνει τα 12 γκολ και τις τέσσερις ασίστ, δηλαδή συμμετέχει σε πάνω από 15 γκολ της ομάδας του.

2) Μπελότι(Τορίνο) 10 γκολ

Δεν κατάφερε να σκοράρει ο νεαρός, παρά το γεγονός πως η ομάδα του επικράτησε με 2-1 της Κιέβο Βερόνα.

3) Ιμόμπιλε(Λάτσιο) 9 γκολ

Επίσης και ο Ιμόμπιλε δε σκόραρε παρά τη νίκη της ομάδας του.

Λιγκ 1: cavani-goals

1) Καβάνι(ΠΣΖ) 13 γκολ

Έκρινε το ντέρμπι με τη Λυών αφού τα δύο του γκολ ήταν αρκετά για τη νίκη.

2) Λακαζέτ(Λυών) 10 γκολ

Στο ίδιο παιχνίδι, ο Λακαζέτ δεν μπόρεσε να βοηθήσει την ομάδα του.

3) Πλεά(Νις) 8 γκολ

Ο Πλεά σκόραρε στο πρώτο λεπτό, όμως η Νις ισοφαρίστηκε και είδε τις Μονακό και Παρί να πλησιάζουν απειλητικά.