Μπαρτσελόνα: Στοχεύει σε έναν από τους κορυφαίους παίκτες της La Liga!
Φαμπρίτσιο Ρομάνο: Τότε ανακοινώνει η Ρεάλ τον Μπαπέ!
ΕΠΙΣΗΜΟ: Ο Μπαπέ ανακοίνωσε πως φεύγει από την Παρί! (vid)
Ατακάρα Λάτσιο για Μανδά: «Δεν τον περνάς ούτε στο ποδοσφαιράκι» (pic)
Ο Λένο προκαλεί ανοιχτά τη Σίτι: «Στόχος μου να τους σταματήσω!»
O Eλ Κααμπί έδειξε στον Κολό Μουανί πώς νικιέται ο Εμιλιάνο Μαρτίνες! (vids)
Mind games από Αρτέτα: «Στο μυαλό μου είμαστε πρωταθλητές!»
Άλλη μια σημαντική απουσία της Γιουνάιτεντ ενόψει Άρσεναλ!
Ντένις, ο τρομερός: Ο Μπέργκαμπ μεγαλώνει μαζί με τον θρύλο του! (vid)
Το «κοκκαλάκι της νυχτερίδας» η Λεβερκούζεν με 12 γκολ μετά το 90′ να της σώζουν το τομάρι!
Ένα πράγμα φοβάται ο Κλοπ πριν το τελευταίο του ματς με τη Λίβερπουλ!
Ισπανία

Τι έχασες ρε Χεσέ; (vid)

O Χεσέ Ροντρίγκεζ έχασε το άχαστο με αντίπαλο τη Γρανάδα.

Η φετινή σεζόν δεν έχει εξελιχτεί με τον ιδανικότερο τρόπο για τον Χεσέ Ροντρίγκεζ, ο οποίος στο πρώτο μισό της αγωνιστικής περιόδου δεν κατάφερε να πείσει τον Ουνάι Έμερι να του δώσει φανέλα βασικού στην Παρί Σεν Ζερμέν.

Γι΄αυτό το λόγο, ο Ισπανός φορ στο φετινό χειμερινό μεταγραφικό παζάρι, μετακόμισε ως δανεικός στην Λας Πάλμας γνωρίζοντας ότι θα είχε περισσότερες ευκαιρίες να λάβει λεπτά συμμετοχής στα πόδια του.

Παρ΄όλα αυτά, στο ντεμπούτο του με τη νέα του ομάδα πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 67ο λεπτό με τη Λας Πάλμας να χάνει με 1-0 από την Γρανάδα και είχε μία χρυσή ευκαιρία λίγα λεπτά αργότερα να ισοφαρίσει σε 1-1. jese

Ωστόσο, προϊόν της κακής ψυχολογίας που πιθανότατα ;έχει ο 23χρονος επιθετικός κατόρθωσε μετά το γύρισμα του συμπαίκτη του με κενή εστία να αστοχήσει στέλνοντας μάλιστα τη μπάλα παράλληλα προς την αγκαλιά του Γκιγιέρμο Οτσόα.

Έτσι, η ήττα ήρθε αναπόφευκτα για την ομάδα των Κανάριων Νησιών, η οποία βρίσκεται στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα και ελπίζει σύντομα ο Χεσέ να επιστρέψει στα γκολ.