Ακόμα μία… σπρωξιά για τον γκρεμό έδωσε η Αταλάντα στη Μίλαν
Home Page

Ήττα και μάλιστα εντός έδρας υπέστη η Μίλαν από την Αταλάντα με 2-0 για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Serie A.

23.12.2017 | 21:13

Στον αγωνιστικό χώρο, η Μίλαν μπήκα καλά στο χορτάρι και μόλις στο 15ο λεπτό βρήκε το δρόμο για τα δίχτυα με το γκολ του Κουτρόνε όμως να ακυρώνεται μετά τη χρήση VAR.

Η Αταλάντα «ξύπνησε» από το ακυρωθέν γκολ του Κουτρόνε και στο 32′ άνοιξε το σκορ με τον Κριστάντε να εκμεταλλεύεται την αδράνεια της άμυνας των «ροσονέρι» και με κοντινό πλασέ έκανε το 1-0 για την ομάδα του.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Μίλαν προσπάθησε να μπει ξανά στο παιχνίδι αλλά οι προσπάθειες των Κάλινιτς (55′) και Μπορίνι (67′) δεν βρήκαν στόχο.

Έτσι, στο 71′ ήρθε το 2-0 για την Αταλάντα με τον Σπιναθόλα να τροφοδοτεί τον Ίλισιτς και εκείνος από κοντά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το σφύριγμα της λήξης και έτσι η Μίλαν κατρακύλησε στην 11η θέση ενώ η Αταλάντα ανέβηκε στην 7η.