Η διαιτησία στέρησε από την Τσέλσι την επική ανατροπή κόντρα στην Άστον Βίλα! (vid)
Σκοράρει εκτός περιοχής ο Ντε Πολ και 1-0 η Ατλέτικο την Μπιλμπάο!
Δεν χάνει ούτε με…. αίτηση η Λεβερκούζεν! Γλύτωσε και από τη Στουτγκάρδη! (vid)
Ο πάγκος της Ρεάλ θυμίζει… ουρανό με τόσα «αστέρια»! (pic)
Τσέλσι

Γερή σφαλιάρα και οριστικά εκτός Champions League η Τσέλσι!

Η Τσέλσι τελικά δεν τα κατάφερε, ηττήθηκε 3-0 από τη Νιούκαστλ και έμεινε εκτός Champions League, με τη Λίβερπουλ να παίρνει το εισιτήριο.

Μία εκπληκτική Νιούκαστλ έσβησε μια και καλή όλες τις ελπίδες της Τσέλσι για να βγει στο Champions League και με το επιβλητικό 3-0 έκλεισε όμορφα τη σεζόν. Τρομερό ματς από τον Πέρεθ που σημείωσε 2 γκολ.

Ανύπαρκτη η Τσέλσι στο πρώτο ημίχρονο και καταιγιστική η Νιούκαστλ, με το 1-0 του πρώτου μέρους να είναι τιμητικό για τους “Μπλε”. Οι γηπεδούχοι απειλούσαν διαρκώς και έχασαν κάμποσες ευκαιρίες, ωστόσο σε μία από αυτές κατάφεραν να σκοράρουν. Σε μία περίεργη φάση και με τον Κουρτουά εξουδετερωμένο, ο Γκέιλ με κεφαλιά έκανε το 1-0. Ενδεικτικό είναι ότι η ομάδα του Κόντε δεν έκανε ούτε φάση στο πρώτο 45λεπτο.

Ανύπαρκτη συνέχισε να είναι και στο δεύτερο ημίχρονο η Τσέλσι, αλλά αυτή τη φορά η Νιούκαστλ την τιμώρησε και συγκεκριμένα ο Πέρεθ. Ο 24χρονος άσος με μακρινό σουτ έκανε το 2-0 και λίγα λεπτά αργότερα έδωσε αέρα τριών τερμάτων στην ομάδα του.