Ρεάλ: Σκοράρει ο Γκουλέρ στην πρώτη του συμμετοχή ως βασικός στη La Liga! (vid)
Ντε Ρόσι: «Δεν ήξερα τι έπρεπε να κάνω…»!
Ρεάλ Μαδρίτης: Κάθε καλοκαίρι χάνει τον αρχηγό της!
Λοιδορούν συνεχώς τον Ράσφορντ, έτσι αντιδρά ο Τεν Χαγκ!
Το πιστεύει ο Τούχελ: «Ο Γκνάμπρι θα παίξει με Ρεάλ και θα σκοράρει κιόλας»
Ρόμα

Ο Τζέκο θα χτυπήσει τρεις φορές (vid)

Με τον Έντιν Τζέκο να βρίσκεται σε τρομερή κατάσταση και να σημειώνει χατ - τρικ, η Ρόμα διέλυσε 5-0 την ακίνδυνη Βικτόρια Πλζεν μέσα στο "Ολίμπικο".

Ένας φοβερός και τρομερός Έντιν Τζέκο έκανε πλάκα μέσα στην περιοχή της Βικτόρια Πλζεν. Ο Βόσνιος φορ πέτυχε χατ – τρικ και συνέβαλε τα μέγιστα στο θρίαμβο της Ρόμα με 5-0 κόντρα στην τσέχικη ομάδα, ενώ ο Τσένγκιζ Ούντερ τον ακολούθησε σε απόδοση (1 γκολ – 2 ασίστ).

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με γκολ από τα αποδυτήρια. Μόλις στο 3ο λεπτό, ο Κολάροφ από τα αριστερά βρήκε με ωραία μπαλιά τον Τζέκο, που μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε εύκολα τον Κόζατσικ για το 1-0.Εννιά λεπτά αργότερα, οι Τσέχοι έχασαν από τις λιγοστές τους ευκαιρίες στο παιχνίδι, με τον Κρμέντσικ να στέλνει τη μπάλα άουτ. Στο 20′ η Πλζεν απείλησε ξανά, αυτή τη φορά με κεφαλιά του Ρέζνικ, αλλά πέρασε κι αυτή άουτ. Μετά από 9 λεπτά η Ρόμα είχε δοκάρι σε σουτ του Ούντερ και στο 40′ ο ίδιος παίκτης έδωσε την ασίστ στον Τζέκο, που κατέβασε ωραία τη μπάλα και με δυνατό σουτ έγραψε το 2-0. Στο 44′ ο Κόζατσικ με ωραία επέμβαση έστειλε κόρνερ το σουτ του Φλορέντσι.

Στην πρώτη καλή στιγμή του δευτέρου ημιχρόνου, οι Ρωμαίοι σκόραραν. Στο 64′ ο Πελεγκρίνι με ωραία πάσα βρήκε τον Ούντερ, ο οποίος με πλασέ από δημιουργός χρίστηκε σκόρερ. Έξι λεπτά μετά, ο Τζέκο δεν κατάφερε να νικήσει τον Κόζατσικ, αλλά στο 73ο λεπτό ο Κλάιφερτ εκμεταλλεύτηκε την ασταθή επέμβαση του Τσέχου στο σουτ του Ούντερ και έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα για το 4-0. Μάλιστα μετά προέβη σε μια πολύ ωραία κίνηση, καθώς αφιέρωσε το γκολ του στον παλιό του συμπαίκτη Νούρι που βρίσκεται υπό μηχανική υποστήριξη.  Στο 84′ ακυρώθηκε σωστά ως οφσάιντ το γκολ του Φάτσιο και στις καθυστερήσεις ο Τζέκο με κεφαλιά από σέντρα του Φλορέντσι έβαλε το κερασάκι στην τούρτα με το 5-0, σημειώνοντας χατ-τρικ.