Σκοράρει εκτός περιοχής ο Ντε Πολ και 1-0 η Ατλέτικο την Μπιλμπάο!
Ο Ναδάλ «ένωσε» Ζιντάν και Βινίσιους! (vid)
Ο Ονάνα… γκρέμισε όλα όσα έχτισε ο Άντονι! (vid)
Τσέλσι

Σάρι: “Τελευταία στιγμή θα κριθεί η συμμετοχή του Αζάρ”

Μοιρασμένες είναι οι πιθανότητες να καταφέρει ο Εντέν Αζάρ να αγωνιστεί στο ματς με την Κρίσταλ Πάλας , όπως δήλωσε ο Μαουρίσιο Σάρι.

Ευχάριστα ήταν τα νέα που προέκυψαν από την τελευταία προπόνηση της Τσέλσι. Ο Μαουρίσιο Σάρι είδε τον Εντέν Αζάρ να συμμετέχει στο μεγαλύτερο μέρος της, καθώς φαίνεται να ξεπέρασε οριστικά τον τραυματισμό στη μέση που αποκόμισε από το ματς με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Παρόλα αυτά, η συμμετοχή του στην κυριακάτικη αναμέτρηση με την Κρίσταλ Πάλας δεν μπορεί ακόμα να θεωρηθεί σίγουρη. Ο Ιταλός τεχνικός μιλώντας στη συνέντευξη Τύπου πριν το ματς, τόνισε πως ο 27χρονος επιθετικός δεν είναι θέση να αγωνιστεί για ολόκληρο 90λεπτο, αλλά για περίπου ένα ημίχρονο και θα μιλήσει μαζί του, έτσι ώστε να πάρει την καλύτερη απόφαση.

Αναλυτικά η δήλωση του πρώην κόουτς της Νάπολι:

“Δεν ξέρω αν θα παίξει ο Αζάρ. Εχθές έβγαλε ένα μεγάλο κομμάτι της προπόνησης με την ομάδα. Ίσως δεν είναι έτοιμος να αγωνιστεί για 90 λεπτά αυτή τη στιγμή, καθώς αυτή ήταν η πρώτη του προπόνηση μετά από 2 βδομάδες, αλλά είναι πιθανό να μπορεί να παίξει για 40-45 λεπτά. Θα μιλήσω μαζί του πριν αποφασίσω αν θα ξεκινήσει. Για μας είναι σημαντικός.”

Τη φετινή σεζόν ο Αζάρ έχει 8 γκολ και 3 ασίστ σε 11 συμμετοχές σε όλες τις διοργανώσεις με την ομάδα της Τσέλσι.