Μπαρτσελόνα: Στοχεύει σε έναν από τους κορυφαίους παίκτες της La Liga!
Φαμπρίτσιο Ρομάνο: Τότε ανακοινώνει η Ρεάλ τον Μπαπέ!
ΕΠΙΣΗΜΟ: Ο Μπαπέ ανακοίνωσε πως φεύγει από την Παρί! (vid)
Ατακάρα Λάτσιο για Μανδά: «Δεν τον περνάς ούτε στο ποδοσφαιράκι» (pic)
Ο Λένο προκαλεί ανοιχτά τη Σίτι: «Στόχος μου να τους σταματήσω!»
O Eλ Κααμπί έδειξε στον Κολό Μουανί πώς νικιέται ο Εμιλιάνο Μαρτίνες! (vids)
Mind games από Αρτέτα: «Στο μυαλό μου είμαστε πρωταθλητές!»
Άλλη μια σημαντική απουσία της Γιουνάιτεντ ενόψει Άρσεναλ!
Ντένις, ο τρομερός: Ο Μπέργκαμπ μεγαλώνει μαζί με τον θρύλο του! (vid)
Το «κοκκαλάκι της νυχτερίδας» η Λεβερκούζεν με 12 γκολ μετά το 90′ να της σώζουν το τομάρι!
Ένα πράγμα φοβάται ο Κλοπ πριν το τελευταίο του ματς με τη Λίβερπουλ!
Τσέλσι

Όταν έγινε Τσέλσι, την τελείωσε (vid)

Η Τσέλσι αποφάσισε να γίνει ουσιαστική στο δεύτερο ημίχρονο και επικράτησε εύκολα της Μάλμε με 3-0.

Για ένα ημίχρονο η Τσέλσι είχε πρόβλημα απέναντι στη Μάλμε. Στο δεύτερο όμως σοβαρεύτηκε και καθάρισε εύκολα (3-0) τους Σουηδούς.

Απαράδεκτο πρώτο ημίχρονο, κοιμήθηκαν στο Στάνφορντ Μπριτζ

Το πρώτο ημίχρονο είναι από αυτά που λέμε «σούπα». Οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή, όμως δεν είχαν την ουσία, με την Μάλμε να την έχει μπλοκάρει.

Όσο περνούσε ο χρόνος, η ομάδα του Σάρι ανέβαινε, όμως δεν γλίτωσε την αποδοκιμασία στο ημίχρονο. Μάλιστα, με το 0-0 να παραμένει, το μυαλό όλων πήγε στο χειρότερο, με την Τσέλσι πάντως να έχει «κάβα» τη νίκη με 2-1 στον πρώτο αγώνα στη Σουηδία.

Στο δεύτερο ήταν Τσέλσι και έκανε πάρτι

Σε αντίθεση με το πρώτο 45λεπτο, η Τσέλσι παρουσιάστηκε πολύ καλύτερη και ορεξάτη στο δεύτερο μέρος.

Μόλις στο 55′ ο Καντέ έκανε κούρσα, άνοιξε αριστερά στον Γουίλιαν, με τον τελευταίο να κάνει παράλληλη μπαλιά στην περιοχή για τον Ζιρού. Ο Γάλλος επιθετικός, φάτσα με την εστία δεν είχε κανένα πρόβλημα να δώσει προβάδισμα στους Λονδρέζους.

Ακόμη και μετά το γκολ, η Μάλμε δεν άλλαξε πλάνο, καθώς ήξερε πως και να ήθελε, πλέον δε μπορούσε να αλλάξει κάτι.

Στο 73′ μάλιστα, οι Σουηδοί έμειναν με 10 ποδοσφαιριστές, χάνοντας κάθε ελπίδα.

Με την Τσέλσι να έχει πλέον το πάνω χέρι, ήταν θέμα χρόνου το δεύτερο γκολ.

Στο 74′ ο Μπάρκλεϊ με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, δίνοντας τέλος στη σεμνή τελετή.

Με το όποιο άγχος να έχει φύγει πλέον από τα πόδια των παικτών του Σάρι, η Τσέλσι πέτυχε και τρίτο γκολ, βάζοντας θαυμαστικό στην πρόκριση.

Ο Γουίλιαν και πάλι, έβγαλε πάσα για τον Οντόι. Ο τελευταίος μπήκε στην περιοχή και με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 3-0.

Το 3-0 έμεινε μέχρι το τέλος, με την Τσέλσι να περνάει στην επόμενη φάση του θεσμού και την Μάλμε να αποχωρεί με το κεφάλι ψηλά.