Αντσελότι: «Φυσικά και μπορούμε να προκριθούμε»
Νάπολι

Εφικτή θεωρεί ακόμα την πρόκριση στην επόμενη φάση του Γιουρόπα Λιγκ ο Κάρλο Αντσελότι για τη Νάπολι.

12.04.2019 | 09:06

Αισιόδοξος πως η ομάδα του θα καταφέρει να προκριθεί στην επόμενη φάση του Γιουρόπα Λιγκ εμφανίστηκε ο Κάρλο Αντσελότι.

Ο Ιταλός τεχνικός είδε την Νάπολι να χάνει με 2-0 από την Άρσεναλ αλλά δήλωσε εφικτή την πρόκριση των «παρτενοπέι».

«Σαφώς είμαι αισιόδοξος. Ξέρουμε τις δυνατότητές μας και θα προσπαθήσουμε να κερδίσουμε με δύο γκολ διαφορά.

Δεν ξεκινήσαμε καλά το παιχνίδι και στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν κακοί. Αντιμετωπίσαμε δυσκολίες αλλά στο δεύτερο ημίχρονο άλλαξαν τα δεδομένα.

Πρέπει να προσπαθήσουμε, έχουμε ακόμα ένα 90λεπτο. Θα προσπαθήσουμε να προκριθούμε. Θα συγκεντρωθούμε και περιμένουμε το παιχνίδι στη Νάπολη.

Τα δύο γκολ που δεχτήκαμε ήταν από λάθη. Μία λάθος πάσα και μετά δε μπορούσαμε να διαχειριστούμε την πίεση. Παίξαμε αγχωμένα και το πληρώσαμε. Έχουμε ακόμα μία ευκαιρία όμως στο γήπεδό μας.

Θα μπορούσαμε να σκοράρουμε ένα γκολ αλλά μας πίεσαν πολύ. Ήταν πολύ επικίνδυνοι», τόνισε μεταξύ άλλων ο Αντσελότι.