ΕΚΤΑΚΤΟ: Απέλυσε τον Αλέγκρι η Γιουβέντους με συνοπτικές διαδικασίες!
Ο Γκουαρντιόλα το ζει στα άκρα: «Μακάρι να ζήσουμε ξανά στιγμές 2022»
Η Σέρβα καλλονή έχει βάλει γκολ στην καρδιά του Βλάχοβιτς (pics)
H «Βασίλισσα» κρατά και του χρόνου τους… ιππότες στο κάστρο της!
Λίβερπουλ: Αποχαιρέτησε Τιάγκο Αλκάνταρα και Μάτιπ
Ένα βήμα μακριά από την νέα πρόκληση στην καριέρα του Ζοσέ Μουρίνιο
Σε Σίτι, Άρσεναλ και Τσέλσι ο παίκτης της σεζόν στη Premier League
Ρεάλ Μαδρίτης : «Κλείδωσε» ο τερματοφύλακας που θα παίξει στον τελικό του Champions League
Το πρώτο φαβορί για τον πάγκο της Μπαρτσελόνα αν φύγει ο Τσάβι
Ίντερ

Ίντερ, έτσι δεν πας για τίτλο…

Γκέλα για την Ίντερ που έμεινε στο 1-1 στην έδρα της Λέτσε, κάνοντας δώρο στην Γιουβέντους!

Μεγάλη γκέλα για την Ίντερ που είχε νέα απώλεια βαθμών, μένοντας στο 1-1 στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Λέτσε. Δεύτερο συνεχόμενο ανεπιτυχής αποτέλεσμα για τους Μιλανέζους. Ευκαιρία για την Γιουβέντους που βρίσκεται στο +1 και με ένα ματς λιγότερο!

Η νέα χρονιά δεν έχει μπει με τον καλύτερο τρόπο για την ομάδα του Αντόνιο Κόντε. Στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στην Λέτσε, οι φιλοξενούμενοι έχασαν σπουδαίες ευκαιρίες για να πάρουν το προβάδισμα από νωρίς, με τον Λουκάκου όμως να μην στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 20΄ ο Βέλγος κατάφερε να σκοράρει, ωστόσο ορθά ακυρώθηκε. Στο 45′ οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι, όμως μετά από χρήση του VAR ο ρέφερι έδωσε συνέχεια στο παιχνίδι. Έτσι οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το 0-0. Κόντε

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους να μπαίνουν πιο δυνατά, χωρίς να βρίσκουν διαδρόμους για την εστία της Λέτσε. Το πολυπόθητο γκολ για τους Μιλανέζους ήρθε στο 72΄με τον Μπαστόνι να εκμεταλλεύεται την πάσα πάρε-βάλε του Μπιράγκι,

Ωστόσο η χαρά για την ομάδα του Κόντε δεν κράτησε και πολύ. Στο 77΄ και κόντρα στην ροή της αναμέτρησης, οι γηπεδούχοι σκόραραν με τον Μανκόσου για το 1-1. Στα υπόλοιπα λεπτά η Ίντερ δεν κατάφερε να απειλήσει και το 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος.