Φαουλάρα ο Μάουντ, διπλασιάζει ο Ζιρού! (vid)
Τσέλσι

Διπλό χτύπημα από την Τσέλσι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου!

26.07.2020 | 19:04

Το καλύτερο για το τέλος του ημιχρόνου κράταγε η Τσέλσι στην αναμέτρηση με τη Γουλβς. Οι «μπλε», στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους βρήκαν τον τρόπο να νικήσουν την άμυνα των «λύκων».

Πρώτος βρήκε το δρόμο για τα δίχτυα ο Μέισον Μάουντ, ο οποίος με υπέροχη εκτέλεση φάουλ νίκησε τον Πατρίσιο.

Πριν καλά-καλά συνέλθουν από το σοκ του 1-0, οι γηπεδούχοι χτύπησαν ξανά. Αυτή τη φορά ο σε τρομερή φόρμα Ολιβιέ Ζιρού πέτυχε το 7ο φετινό του τέρμα και 6ο στα τελευταία 7 παιχνίδια. Ο Γάλλος στράικερ μετέτρεψε σε γκολ την προωθημένη μπαλιά του Μάουντ και διπλασίασε τα τέρματα της Τσέλσι.