ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟΣ Ολυμπιακός, ταπείνωσε τη Βίλα μες στο χωριό της και βλέπει τελικό! (vid)
Νέο… πάρτι της Λεβερκούζεν – Όλα ανοι«Χ»τά στην Μασσαλία! (vids)
Killer ο Βιρτς που «εκτέλεσε» και τη Ρόμα! (vid)
ΑΠΙΘΑΝΟ σουτ ο Έσε, 4-2 ο Ολυμπιακός! (vid)
Η Τσέλσι «πάτησε» την Τότεναμ στο ντέρμπι του Λονδίνου! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Ισοφάρισε ο Ντιαμπί, ΧΑΤ-ΤΡΙΚ ο Ελ Κααμπί! (vids)
Κάρλο Αντσελότι: «Ο Βινίσιους έχει… κρύο αίμα»!
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Μείωσε στις καθυστερήσεις ο Γουότκινς (vid)
Κάνει την Ευρώπη και πάλι να παραμιλάει ο Τζολάκης με αυτό που έπιασε! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Το ακυρωθέν γκολ του Μπέιλι (vid)
0-2 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ξανά με Ελ Κααμπί! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: 0-1 με πλασεδάρα Ελ Κααμπί! (vid)
Κατά πατέρα κατά γιο: Ανανέωσε με τα τσικό της Ρεάλ ο Μαρσέλο τζούνιορ
Κεφαλιά «όνειρο» και προβάδισμα για Τσέλσι κόντρα στην Τότεναμ!
Νάπολι: Οι δύο «Μπλαουγκράνα» που θέλει για να δώσει τον Κβαρατσχέλια!
Europa League

Η ταχύτητα του Τραορέ θα είναι το νέο cheat του FIFA (vid)

Το απίθανο σπριντ του Αντάμα Τραορέ της Γουλβς κόντρα στη Σεβίλλη μας βοήθησε να καταλάβουμε ποιον παίκτη πρέπει να χρησιμοποιούμε στο νέο FIFA.

Ο Αντάμα Τραορέ απέδειξε για ένα ακόμη παιχνίδι ότι είναι ένας από τους γρηγορότερους ανθρώπους στον πλανήτη. Ειδικότερα, ο βιονικός άσος της Γουλβς αγωνίστηκε για 54η φορά φέτος σε όλες τις διοργανώσεις κόντρα στη Σεβίλλη. Στο πλαίσιο των προημιτελικών του Γιουρόπα Λιγκ, ο Ισπανός αν και δεν έλαμψε με την εμφάνισή του, έκλεψε την παράσταση για μία ακόμη φορά με μία του ενέργεια.

Στο 11ο λεπτό πήρε τη μπάλα πίσω από τη μεσαία γραμμή. Με ένα απίθανο σπριντ έφτασε μέχρι την αντίπαλη περιοχή. Ο στόπερ της Σεβίλλης, Ντιέγκο Κάρλος, αδυνατούσε να τον προλάβει και αναγκάστηκε να τον ανατρέψει μέσα στην περιοχή. Έτσι, καταλογίστηκε πέναλτι υπέρ της ομάδας του Νούνο Εσπίριτο Σάντο.

Από το παρακάτω βίντεο καταλαβαίνει κανείς ότι ο Τραορέ θα γίνει ανάρπαστος σε όσους παίζουν FIFA. Ότι ήταν στο PRO 5 o Αντριάνο με τη δύναμη των σουτ του, θα γίνει και ο Τραορέ στο νέο FIFA.

H κουρασμένη Γουλβς αποκλείστηκε

Παρά το κερδισμένο πέναλτι του Τραορέ, η Γουλβς αποκλείστηκε με κάτω τα χέρια από τη Σεβίλλη. Ο Ραούλ Χιμένεζ δεν μπόρεσε να σκοράρει από τα 11 βήματα και αυτή η μοναδική ευκαιρία των Άγγλων στην αναμέτρηση. Η κούραση και το γεγονός ότι αυτό ήταν το 60 ματς της σεζόν για τους “λύκους” τους ανάγκαζε σε μία πλήρως παθητική στάση. Στο πρώτο ημίχρονο περίμεναν τους Ανδαλουσιάνους στο μισό γήπεδο και στο δεύτερο είχαν κλειστεί στην περιοχή τους περιμένοντας μάταια τη στιγμή τους.

Οι Σεβιγιάνοι αν και είχαν την συντριπτική κατοχή δυσκολεύονταν να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα. Η Γουλβς μαχόταν με νύχια και με δόντια μέχρι το 88ο λεπτό. Τότε, ήρθε η λύτρωση για την ομάδα του Λοπετέγκι. Ο Μπανέγα σέντραρε και ο Οκάμπος με γυριστή κεφαλιά πέτυχε το τελικό 1-0.

Κάπως έτσι ολοκληρώθηκε μία μαγική σεζόν για τη Γουλβς, η οποία έφτασε μέχρι τους “8” του Γιουρόπα Λιγκ και τερμάτισε 7η στο πρωτάθλημα.