Hala Madrid: «Μεθυσμένος» Αντσελότι, τραγουδούσε τον ύμνο της Ρεάλ! (vid)
ΡΕΑΛ είσαι το ποδόσφαιρο – ΜΥΘΙΚΗ πρόκριση στον τελικό με ήρωα Χοσέλου (vid)
ΑΣΥΛΛΗΠΤΟ γκολ ο Ντέιβις, «πάγωσε» το «Μπερναμπέου»! (vid)
Έτοιμο γκολ στον Ροντρίγκο… αλλά τραγικό τελείωμα του Βραζιλιάνου (vid)
Τσέλσι: Δική της η ταλεντάρα made in Brazil!
Ρεάλ – Μπάγερν: ΜΥΘΙΚΗ επέμβαση Λούνιν σε γυριστό του Κέιν! (vid)
Τεράστια δήλωση Ιμπόρα: «Θα αντάλλαζα ένα Europa για το Conference με τον Ολυμπιακό»
Το ηχηρό «όχι» του Νόιερ στον Βινίσιους – Δεν χάνεται αυτή η ευκαιρία! (vid)
Μεντιλίμπαρ: «Ελπίζω να υπάρξει κι άλλο σημαντικό παιχνίδι»
Ρεάλ – Μπάγερν: Άρρωστη ατμόσφαιρα στο Μπερναμπέου – «Βασίλισσα»… για πάρτη σου (vid)
Conference League: Ξανά στον τελικό η Φιορεντίνα και περιμένει Βίλα ή Ολυμπιακό! (vids)
Αισχροί οπαδοί της Ρεάλ λίγο πριν τον «τελικό» με Μπάγερν – «Μέσι είσαι…π@@ γιος» (vid)
Γιουνάιτεντ: Βρήκε στόπερ από την Ιταλία – Σπάει ρήτρα… με 55 εκατ. ευρώ!
Μπριζ – Φιορεντίνα: Ο Βανάκεν φέρνει τα πάντα στα ίσια! (vid)
Γιουβέντους

Η “γηραιά” κυρία έχει ξεχάσει τι θα πει νίκη (vid)

Η Γιουβέντους δε μπόρεσε να κερδίσει ούτε την Ελλάς Βερόνα εκτός έδρας, με αποτέλεσμα να μετράει μόλις ένα τρίποντο στη Serie A αν εξαιρέσει κανείς τη νίκη επί της Νάπολι στα χαρτιά.

Στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος, η Γιουβέντους φιλοξενήθηκε από την Ελλάς Βερόνα. Η ομάδα του Αντρέα Πίρλο δεν κατάφερε για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι να κερδίσει, με το ισόπαλο 1-1 να την ανεβάζει στους 9 βαθμούς και την 5η θέση. Αν αναλογιστεί κανείς ότι με τη Νάπολι πήρε το παιχνίδι στα χαρτιά, τότε “συνειδητοποιεί ότι έχει κερδίσει στον αγωνιστικό χώρο μόλις 1 φορά στο φετινό πρωτάθλημα.

Όσον αφορά την εξέλιξη του σημερινού παιχνιδιού, η Ελλάς Βερόνα είδε να ακυρώνεται γκολ της από το VAR στο 15ο λεπτό. Η βιντεοτεχνολογία πλήρωσε με το ίδιο νόμισμα τη Γιουβέντους στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, ακυρώνοντας γκολ του Μοράτα. Ας σημειωθεί ότι στο πρώτο 45λεπτο, προσπάθεια του Κουδράδο σταμάτησε στο δοκάρι

Στο δεύτερο 45λεπτο η Γιουβέντους, αν και είχε την κατοχή της μπάλα βρέθηκε πίσω στο σκορ. Μετά τη συμπλήρωση 1 ώρας αγώνα, ο Φαβίλι με ψύχραιμο τελείωμα έβαλε μπροστά στους γηπεδούχους.

Αυτό το γκολ ανάγκασε τη "μεγάλη κυρία" να κυνηγήσει το γκολ με μεγαλύτερη ένταση. Αρχικά, ατύχησε με τον Ντιμπάλα στο 72ο λεπτό να βλέπει το σουτ του έξω από την περιοχή να σταματάει στο δοκάρι.

Στη συνέχεια, όμως, βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα με τον Κουλουσέσφκι. Στο 78ο λεπτό, ο Σουηδός φορ κατάφερε με εντυπωσιακή σόλο προσπάθεια να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα για το 1-1.

Αυτό το γκολ έκανε την Βερόνα να κλειστεί στα καρέ της για να υπερασπιστεί το προβάδισμά της. Ωστόσο, τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του αγώνα, καθώς οι προσπάθειες των Ντιμπάλα και Μοράτα στο τελευταιο 10 λεπτι της αναμέτρησης εξουδετερώθηκαν από τον Σιλβέστρι.