Αν έχεις τύχη Ντεμπελέ, διάβαινε (vid)
Μπαρτσελόνα

Με ένα τυχερό τέρμα του Ουσμάν Ντεμπελέ πήρε κεφάλι στο σκορ η Μπατρτσελόνα έναντι της Γιουβέντους στο Τορίνο.

28.10.2020 | 22:20

Στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγη, η Γιουβέντους υποδέχτηκε τη Μπαρτσελόνα στο Τορίνο.

Πριν συμπληρωθεί ένα λεπτό παιχνιδιού, η Μπαρτσελόνα έχασε 3 μεγάλες ευκαιρίες σε διάστημα 2 λεπτών. Αρχικά, μετά το λάθος του Ντεμιράλ, ο Μπονούτσι πρόλαβε τον Μέσι πριν γίνει επικίνδυνος. Στην εξέλιξη της φάσης από το κόρνερ που κέρδισε η “Μπάρτσα” ο Σέζνι και το δοκάρι απέτρεψαν το 1-0 στα σουτ των Πιάνιτς και Γκριζμάν αντίστιχα.

Ο ρυθμός του παιχνιδιού στα πρώτα λεπτά ήταν πολύ γρήγορος με τη Γιουβέντους να πιέζει ψηλά στο γήπεδο. Τελικά, αυτή που άνοιξε το σκορ ήταν η Μπαρτσελόνα με ένα τυχερό γκολ του Ουσμάν Ντεμπελέ. Ειδικότερα, ο Γάλλος έξω από την περιοχή επιχείρησε το σουτ, το οποίο μετά από κόντρα κατέληξε στα δίχτυα.