Από… κλεισμένος στον πάγο – Η Ρεάλ αλλάζει στρατηγική για την ενίσχυση της άμυνας
Μια ανάσα πριν την ανακοίνωση προπονητή η Λίβερπουλ
Η Παρί Σεν Ζερμέν ορέγεται την αποκάλυψη της φετινής Serie A
Κρίσταλ Πάλας: Η Μπράιτον του φετινού καλοκαιριού
Ο Μουσιάλα απάντησε στο δίλημμα Μέσι ή Κριστιάνο – «Ένας είναι ο GOAT»
Σαν το καλό κρασί: Μόντριτς και Κρόος κάνουν και φέτος τη διαφορά στη La Liga (stats)
Μετά τον Τσάβι πάμε για… κωλοτούμπα και με Τούχελ στην Μπάγερν
Ο Σεσκ Φάμπρεγκας δημιούργησε την απόλυτη ενδεκάδα της Premier League
Μπαρτσελόνα: Στον… πάγο ο Μπερνάρντο Σίλβα – Η θέση που «καίει» τον Τσάβι
Τα τρία μεγαθήρια που μπαίνουν… σφήνα στην εξίσωση Ρεάλ Μαδρίτης – Λούνιν
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Ράσφορντ: Το πιο γρήγορο χατ-τρικ από τον πάγκο

Ο Ράσφορντ ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής στη νίκη με 5-0 κόντρα στη Λειψία, σκοράροντας το πιο γρήγορο χατ τρικ ερχόμενος από τον πάγκο στην ιστορία του Τσάμπιονς Λιγκ.

Ο Μάρκους Ράσφορντ πήρε και σήκωσε τη Λειψία ερχόμενος από τον πάγκο στο παιχνίδι της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κόντρα στη Λειψία. Στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ, οι “κόκκινοι” διάβολοι” κέρδισαν με 5-0 τους “ταύρους”. Ωστόσο, για να πάρει το σκορ διαστάσεις θριάμβου χρειάστηκε να μπει ο Άγγλος ως αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο.

Ειδικότερα, μέχρι το 63ο λεπτό το παιχνίδι ήταν στο 1-0 χάρη σε γκολ του Γκρίνγουντ. Η είσοδος του Ράσφορντ στον αγωνιστικό χώρο ήταν η κίνηση ματ του Σόλσκιερ στην αναμέτρηση. Ειδικότερα, στο 74ο λεπτό, ο Άγγλος επιθετικός έκανε την διαφορά εκμεταλλευόμενος την ταχύτητα του στο χώρο. Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Μάρκους Ράσφορντ με δεύτερο συνεχόμενο ψύχραιμο τελείωμα ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0. Το κερασάκι στην τούρτα και το τελικό 5-0 πέτυχε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα.

Κάπως έτσι, έγινε ο παίκτης που πέτυχε το πιο γρήγορο χατ-τρικ στο Τσάμπιονς Λιγκ ερχόμενος από τον πάγκο. Συγκεκριμένα το κατάφερε αυτό μόλις σε 27 λεπτά. Στη σχετική λίστα ακολουθεί ο Κιλιάν Εμπαπέ που είχε πετύχει κάτι παρόμοιο σε 38 λεπτά μετά την άφιξη του από τον πάγκο.

Κάθετη να την πιεις στο ποτήρι ο Μπρούνο, άψογο τελείωμα Ράσφορντ!(vid)

Το πρώτο γκολ που πέτυχε ο Ράσφορντ και το δεύτερο της Γιουνάιτεντ ήταν χάρμα ιδέσθαι.

Με μία φανταστική κάθετη μπαλιά στον Ράσφορντ, ο Μπρούνο Φερνάντες παρέδωσε μαθήματα στο ματς με τη Λειψία.

Ο Πορτογάλος πήρε τη μπάλα στο κέντρο και με μία, κάνοντας περιστροφή έβγαλε την τέλεια κάθετη πάσα στον Ράσφορντ που δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 2-0 και να καθαρίσει το ματς με τη Λειψία.