Ρεάλ: Σκοράρει ο Γκουλέρ στην πρώτη του συμμετοχή ως βασικός στη La Liga! (vid)
Ντε Ρόσι: «Δεν ήξερα τι έπρεπε να κάνω…»!
Ρεάλ Μαδρίτης: Κάθε καλοκαίρι χάνει τον αρχηγό της!
Λοιδορούν συνεχώς τον Ράσφορντ, έτσι αντιδρά ο Τεν Χαγκ!
Το πιστεύει ο Τούχελ: «Ο Γκνάμπρι θα παίξει με Ρεάλ και θα σκοράρει κιόλας»
Serie A

Aπό μοιραίος…σωτήρας ο Ζλάταν

Ο Ιμπραίμοβιτς έχασε πέναλτι, η Μίλαν έχανε σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, όμως στις καθυστερήσεις ο Σουηδός έδωσε το βαθμό της ισοπαλίας.

H Μίλαν είχε σχεδόν όλη τη μέρα να διαχειριστεί το γεγονός ότι έχει χρυσή ευκαιρία να μείνει με διαφορά πρώτη στη βαθμολογία, όμως αυτό μάλλον την άγχωσε περισσότερο.

Είδε Αταλάντα και Ίντερ να μοιράζονται ένα βαθμό, τη Λάτσιο να κόβει ακόμα δύο από τη Γιουβέντους, όμως δεν εκμεταλλεύτηκε τα αποτελέσματα αυτά και έμεινε στο συν ένα από τη Σασουόλο, η οποία συνεχίζει αήττητη μαζί με τη “Μεγάλη Κυρία” και τους “ροσσονέρι”.

Ευχάριστη έκπληξη της μέχρι τώρα σεζόν η Ελλάς Βερόνα που συνεχίζει τις…υψηλές πτήσεις.

Άσχημα…”στημένη”

Η Μίλαν είχε σε όλο το παιχνίδι την κατοχή, είχε 30 σουτ από τα οποία όμως μόλις τα 5 βρήκαν εστία, τη στιγμή που η Βερόνα στα δύο πρώτα της προηγήθηκε με 0-2. Αμφότερα τα τέρματα των φιλοξενούμενων ήρθαν από στημένες φάσεις αλλά με δόση τύχης αφού στο δεύτερο τέρμα η μπάλα βρίσκει στον Καλάμπρια. μετά από σουτ του Ζακάνι, για να αλλάξει πορεία και να μπερδέψει τον Ντοναρούμα στο 19′.

Οκτώ λεπτά αργότερα η ομάδα του Πιόλι ξαναμπήκε στο παιχνίδι με ωραία συνεργασία των Καλάμπρια και Κεσιέ, με τον δεύτερο να πλασάρει, η μπάλα να βρίσκει στον Μανιάνι και να καταλήγει στα δίχτυα για τη μείωση του σκορ.

Από μοιραίος, ωραίος ο Ζλάταν

Στο δεύτερο μέρος η Μίλαν συνέχισε να πιέζει και να χάνει ευκαιρίες με μεγαλύτερη αυτή του Ιμπραίμοβιτς στο 66′. Ο Κεσιέ κέρδισε το πέναλτι, ο Σουηδός πήρε την εκτέλεση όμως την έστειλε ψηλά.

Η ώρα περνούσε, η Βερόνα αντιστεκόταν, όμως στα τελευταία λεπτά θα μπορούσε να χάσει ακόμα και το βαθμό της ισοπαλίας. Ο Καλάμπρια σκόραρε στο 90′, ο var το ακύρωσε και τρία λεπτά αργότερα ο Ζλάταν θύμισε Ζλάταν. Ο Ρέμπιτς έκανε σέντρα από τα αριστερά, ο Σουηδός έκανε απίστευτο κοντρόλ και σουτ με τη μία, ο Σιλβέστρι το αρνήθηκε, όμως η μπάλα κατέληξε στον Ντίαζ ο οποίος με νέα σέντρα βρήκε τον Ιμπραίμοβιτς που με κεφαλιά έγραψε το τελικό 2-2

Η Μίλαν έμεινε στην κορυφή παρά την απώλεια των δύο βαθμών και πάει στη διακοπή στο συν δύο από τη δεύτερη Σασουόλο.