Επική ανατροπή σε 10 λεπτά από τη ψυχωμένη Βαλένθια! (vids)
Primera División

Με ένα πανέμορφο σουτ ο Καρίμ Μπενζεμά άνοιξε το σκορ για τη Ρεάλ στο 23', αλλά μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου ακολούθησε... καταιγίδα νυχτερίδων!

08.11.2020 | 23:06

Με ένα πανέμορφο σουτ ο Καρίμ Μπενζεμά άνοιξε το σκορ για τη Ρεάλ στο 23′, αλλά μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου ακολούθησε… καταιγίδα νυχτερίδων!

Αρχικά στο 23′ ο Γάλλος φορ με ένα σουτ «κεραυνό» έκανε το 1-0, νικώντας την άμυνα και τον τερματοφύλακα της Βαλένθια.

Το 0-1:

Η απάντηση της Βαλένθια όμως ήταν άμεση! Στο 29′ ο Λούκας υπέπεσε σε παράβαση, ακουμπώντας την μπάλα με το χέρι. Δόθηκε πέναλτι για τους γηπεδούχους. Ο Σολέρ εκτέλεσε το πέναλτι, η μπάλα πήγε στο δοκάρι και ο Μουσά πήρε το ριμπάουντ για να κάνει το 1-1. Ωστόσο, ο διαιτητής της αναμέτρησης διέταξε επανάληψη και ο Σολέρ εκτέλεσε ξανά το πέναλτι.

Φτάσαμε στο 35′ για να γίνει δεύτερη φορά η εκτέλεση της έσχατης των ποινών και να ισοφαρίσει η Βαλένθοα σε 1-1.

Και σαν να μην έφτανε αυτό για τη «Βασίλισσα», στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Ράφαελ Βαράν με αυτογκόλ έστειλε καταλάθος την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Και εκεί διαμορφώθηκε το σκορ του ημιχρόνου. 2-1 η Βαλένθια!