Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο έβγαλε στη φόρα το μυστικό της ρήτρας του Γκιμαράες!
Ο Τέρι αποκάλυψε τη χειρότερη κίνηση που έκανε ποτέ προπονητής στην Τσέλσι! (vid)

Δεν ήταν πέναλτι αλλά ρουκέτα το γκολ του Μπρούνο (vid)

Ακόμη μία βραδιά ανήκει στον Μπρούνο Φερνάντεζ με τον επιτελικό μέσο της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να μετρά ήδη δύο γκολ απέναντι στη Μπασάκσεχιρ.

H Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ξεκίνησε ιδανικά το βράδυ της στο Ολντ Τράφορντ. Οι «Κόκκινοι Διάβολοι» αναμετρώνται αυτή την ώρα με την Μπασακσεχίρ στα πλαίσια της φάσης των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ. Οι γηπεδούχοι έχουν πάρει κεφάλι στο σκορ χάρις το τέρμα που σημείωσε ο Μπρούνο Φερνάντες στο 7ο λεπτό της συνάντησης.

Ο Πορτογάλος εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια των Τούρκων και μετά από εκτέλεση κόρνερ της ομάδας του όπλισε και ξέρανε το αντίπαλο τέρμα. Αυτή τη φορά ο ταλαντούχος μεσοεπιθετικός βρήκε δίχτυα με σουτ και όχι με πέναλτι. Εκπληκτικό τελείωμα από τον Μπρούνο, κανένα περιθώριο αντίδρασης από τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Λίγα λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης έγραψε το 2-0 με πλασέ προ κενής εστίας.