Μπαρτσελόνα: Στοχεύει σε έναν από τους κορυφαίους παίκτες της La Liga!
Φαμπρίτσιο Ρομάνο: Τότε ανακοινώνει η Ρεάλ τον Μπαπέ!
ΕΠΙΣΗΜΟ: Ο Μπαπέ ανακοίνωσε πως φεύγει από την Παρί! (vid)
Ατακάρα Λάτσιο για Μανδά: «Δεν τον περνάς ούτε στο ποδοσφαιράκι» (pic)
Ο Λένο προκαλεί ανοιχτά τη Σίτι: «Στόχος μου να τους σταματήσω!»
O Eλ Κααμπί έδειξε στον Κολό Μουανί πώς νικιέται ο Εμιλιάνο Μαρτίνες! (vids)
Mind games από Αρτέτα: «Στο μυαλό μου είμαστε πρωταθλητές!»
Άλλη μια σημαντική απουσία της Γιουνάιτεντ ενόψει Άρσεναλ!
Ντένις, ο τρομερός: Ο Μπέργκαμπ μεγαλώνει μαζί με τον θρύλο του! (vid)
Το «κοκκαλάκι της νυχτερίδας» η Λεβερκούζεν με 12 γκολ μετά το 90′ να της σώζουν το τομάρι!
Ένα πράγμα φοβάται ο Κλοπ πριν το τελευταίο του ματς με τη Λίβερπουλ!
Τότεναμ

Τη λένε Τότεναμ…και είναι καλά!(vid)

Η Τότεναμ του Ζοσέ Μουρίνιο συνέχισε τις καλές εμφανίσεις και δεν δυσκολεύτηκε να κάμψει την αντίσταση της αδύναμης Λουντογκόρετς, επικρατώντας με 4-0

Το πάρτι δε σταματά για τη φορμαρισμένη Τότεναμ. Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο, μετά τη μεγάλη νίκη επί της Μάντσεστερ Σίτι, συνέχισε το σερί της και στο Γιουρόπα Λιγκ, επικρατώντας με σκορ 4-0 της αδύναμης Λουντογκόρετς. Στους 9 βαθμούς τα σπιρούνια μετά από 4 αγωνιστικές, που ισοβαθμούν με την Άντβερπ στην κορυφή του ομίλου. Χωρίς βαθμό παρέμειναν οι φιλοξενούμενοι.

Ο Ζοσέ Μουρίνιο βρήκε την ευκαιρία να δώσει ανάσες στους Χάρι Κέιν και Σον. Αυτό δεν εμπόδισε την ομάδα του να καθαρίσει από νωρίς την υπόθεση νίκη. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Βινίσιους, ο οποίος σκόραρε δύο φορές και έδιωξε μια και καλή το άγχος από τα πόδια των γηπεδούχων.

Το νέο μεταγραφικό απόκτημα των Λονδρέζων άνοιξε το σκορ στο 16ο λεπτό, ενώ εννιά λεπτά πριν την ολοκλήρωση του ημιχρόνου έγραψε το 2-0 για την ομάδα του. Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους, με την Λουντογκόρετς να μη μπορεί σε κανένα σημείο του παιχνιδιού να ακολουθήσει. Τότεναμ

Ίδια εικόνα είχαμε και στο δεύτερο μέρος. Οι φιλοξενούμενοι δεν μπορούσαν να απειλήσουν καθόλου την ομάδα του Μουρίνιο, η οποία δε σταμάτησε να σκοράρει. Στο 63′, ένας παίκτης που δεν το συνηθίζει, ο Χάρι Γουίνκς, σκόραρε ένα καταπληκτικό γκολ, από πολύ μακριά από την περιοχή. Δέκα λεπτά αργότερα, ο Βινίσιους από σκόρερ έγινε πασέρ και σέρβιρε στον Μόουρα για το 4-0.

Αυτό ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα. Η Τότεναμ συγκατοικεί με την Άντβερπ στην κορυφή, ενώ τρεις βαθμούς πίσω τους βρίσκεται η ΛΑΣΚ. Όπως όλα δείχνουν λοιπόν, οι Λονδρέζοι θα συνεχίσουν και σε αυτή τη διοργάνωση, σε μια σεζόν που δείχνουν ικανοί για πολύ μεγάλα πράγματα.