ΡΕΑΛ είσαι το ποδόσφαιρο – ΜΥΘΙΚΗ πρόκριση στον τελικό με ήρωα Χοσέλου (vid)
ΑΣΥΛΛΗΠΤΟ γκολ ο Ντέιβις, «πάγωσε» το «Μπερναμπέου»! (vid)
Έτοιμο γκολ στον Ροντρίγκο… αλλά τραγικό τελείωμα του Βραζιλιάνου (vid)
Τσέλσι: Δική της η ταλεντάρα made in Brazil!
Ρεάλ – Μπάγερν: ΜΥΘΙΚΗ επέμβαση Λούνιν σε γυριστό του Κέιν! (vid)
Τεράστια δήλωση Ιμπόρα: «Θα αντάλλαζα ένα Europa για το Conference με τον Ολυμπιακό»
Το ηχηρό «όχι» του Νόιερ στον Βινίσιους – Δεν χάνεται αυτή η ευκαιρία! (vid)
Μεντιλίμπαρ: «Ελπίζω να υπάρξει κι άλλο σημαντικό παιχνίδι»
Ρεάλ – Μπάγερν: Άρρωστη ατμόσφαιρα στο Μπερναμπέου – «Βασίλισσα»… για πάρτη σου (vid)
Conference League: Ξανά στον τελικό η Φιορεντίνα και περιμένει Βίλα ή Ολυμπιακό! (vids)
Αισχροί οπαδοί της Ρεάλ λίγο πριν τον «τελικό» με Μπάγερν – «Μέσι είσαι…π@@ γιος» (vid)
Γιουνάιτεντ: Βρήκε στόπερ από την Ιταλία – Σπάει ρήτρα… με 55 εκατ. ευρώ!
Μπριζ – Φιορεντίνα: Ο Βανάκεν φέρνει τα πάντα στα ίσια! (vid)
Συγκλονιστικός Φέρντιναντ – «Δεν πατάω το σήμα της Ρεάλ! Σεβασμός στην ιστορία» (vid)
Ρεάλ – Μπάγερν: Οι 11αδες… που θα «ματώσουν» για να πάνε τελικό! (pic)
Μάντσεστερ Σίτι

Ξέσπασε ο Γκουντογκάν: “Δεν είμαστε μηχανές”

Ο μέσος της Σίτι, Ιλκάι Γκουντογκάν, σχολίασε τη νέα γκέλα της ομάδας του με τη Γουέστ Μπρομ δικαιολογώντας της εν μέρει από το βαρύ πρόγραμμα.

Ο Ιλκαί Γκουντογκάν ναι μεν σκόραρε στη χθεσινή (15/12) αναμέτρηση της Μάντσεστερ Σίτι με την Γουέστ Μπρομ αλλά δεν μπόρεσε να τη χαρίσει τη νίκη. Ειδικότερα, οι “πολίτες” κόντρα στην ομάδα του Μπίλιτς είχαν τεράστια ευκαιρία να μειώσουν τη διαφορά από την κορυφή ενόψει και του ντέρμπι των πρωτοπόρων ανάμεσα σε Λίβερπουλ και Τότεναμ.

Ωστόσο, η ομάδα του Γκουντογκάν αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Ειδικότερα, το σκορ άνοιξε ο ίδιος στο πρώτο ημίχρονο αλλά ο Ρούμπεν Ντίαζ με αυτογκόλ χάρισε το βαθμό στους φιλοξενούμενους.

Οι γηπεδούχοι πίεζαν μέχρι τέλους για το γκολ της νίκης, με τη Γουέστ Μπρομ να έχει κλειστεί στα καρέ της. Μάλιστα, ο Γερμανός μέσος έχασε τεράστια ευκαιρία στις καθυστερήσεις να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα. Αυτό δε συνέβη και η Σίτι υπολείπεται 5 βαθμών της Τότεναμ και της Λίβερπουλ που συγκατοικούν στην κορυφή.

Ο Γκουντογκάν δικαιολόγησε την γκέλα

Μετά το τέλος της αναμέτρησης, ο πρώην άσος της Ντόρτμουντ, αναφέρθηκε στο βαρύ αγωνιστικό πρόγραμμα που δυσχεραίνει το έργο των ομάδων να κάνουν ένα νικηφόρο σερί.

“Είναι σχεδόν αδύνατο να έχεις μόνο μια ομάδα που είναι στην κορυφή και να κυριαρχεί σε οτιδήποτε. Ειδικά με το πρόγραμμα που έρχεται. Όλες οι ομάδες στην Ευρώπη δυσκολεύονται να να κερδίσουν συνεχόμενα παιχνίδια. Αλλά έχουμε ευθύνες και πρέπει να κερδίσουμε τέτοιου είδους παιχνίδια, ειδικά στην έδρα μας”.

Ο Γκουντογκάν, πάντως, παραδέχτηκε ότι η ομάδα του δεν απέδωσε το καλύτερο της.

“Είμαστε άνθρωποι, όχι μηχανές, δυσκολευόμαστε και εμείς. Γνωρίζουμε ότι θα μπορούσαμε να παίξουμε καλύτερα, αλλά αισθάνομαι ότι κρίθηκε στις λεπτομέρειες σήμερα” είπε στο BBC Sport.

Εξερράγη ο Πεπ με τις καθυστερήσεις του 4ου (vid)

Ο τεχνικός της Μάντσεστερ Σίτι, Πεπ Γκουαρντιόλα, ήταν δυσαρεστημένος με το χρόνο των καθυστερήσεων στο ματς με αντίπαλο τη Γουέστ Μπρομ. Ειδικότερα, με την ένταση να είναι στα ύψη, ο Πεπ Γκουαρντιόλα εξερράγη όταν έμαθε από τον 4ο διαιτητή τον χρόνο των καθυστερήσεων.

Ειδικότερα, πληροφορήθηκε για τον χρόνο, ρωτώντας τον λίγο πριν σηκώσει τον πίνακα. Τα 4 λεπτά που άκουσε δεν ήχησαν καθόλου ευχάριστα στα αυτιά του.

Έτσι, προσπάθησε ακόμα και να τον εμποδίσει να σηκώσει τον πίνακα για να δείξει τον χρόνο χωρίς, όμως επιτυχία.