ΡΕΑΛ είσαι το ποδόσφαιρο – ΜΥΘΙΚΗ πρόκριση στον τελικό με ήρωα Χοσέλου (vid)
ΑΣΥΛΛΗΠΤΟ γκολ ο Ντέιβις, «πάγωσε» το «Μπερναμπέου»! (vid)
Έτοιμο γκολ στον Ροντρίγκο… αλλά τραγικό τελείωμα του Βραζιλιάνου (vid)
Τσέλσι: Δική της η ταλεντάρα made in Brazil!
Ρεάλ – Μπάγερν: ΜΥΘΙΚΗ επέμβαση Λούνιν σε γυριστό του Κέιν! (vid)
Τεράστια δήλωση Ιμπόρα: «Θα αντάλλαζα ένα Europa για το Conference με τον Ολυμπιακό»
Το ηχηρό «όχι» του Νόιερ στον Βινίσιους – Δεν χάνεται αυτή η ευκαιρία! (vid)
Μεντιλίμπαρ: «Ελπίζω να υπάρξει κι άλλο σημαντικό παιχνίδι»
Ρεάλ – Μπάγερν: Άρρωστη ατμόσφαιρα στο Μπερναμπέου – «Βασίλισσα»… για πάρτη σου (vid)
Conference League: Ξανά στον τελικό η Φιορεντίνα και περιμένει Βίλα ή Ολυμπιακό! (vids)
Αισχροί οπαδοί της Ρεάλ λίγο πριν τον «τελικό» με Μπάγερν – «Μέσι είσαι…π@@ γιος» (vid)
Γιουνάιτεντ: Βρήκε στόπερ από την Ιταλία – Σπάει ρήτρα… με 55 εκατ. ευρώ!
Μπριζ – Φιορεντίνα: Ο Βανάκεν φέρνει τα πάντα στα ίσια! (vid)
Συγκλονιστικός Φέρντιναντ – «Δεν πατάω το σήμα της Ρεάλ! Σεβασμός στην ιστορία» (vid)
Ρεάλ – Μπάγερν: Οι 11αδες… που θα «ματώσουν» για να πάνε τελικό! (pic)
Γιουβέντους

Τσαντίστηκε ο Κριστιάνο, την πλήρωσε η Πάρμα!(vid)

Χωρίς να συναντήσει καμία δυσκολία και με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κριστιάνο Ρονάλντο, η Γιούβε πέρασε από την έδρα της Πάρμα με σκορ 4-0!

Μετά τη μεσοβδόμαδη ισοπαλία κόντρα στην Αταλάντα, η Γιούβε σοβαρεύτηκε και πέρασε άνετα από την έδρα της Πάρμα. Η ομάδα του Αντρέα Πίρλο επικράτησε με σκορ 4-0 και πλησίασε στον ένα πόντο τη Μίλαν, η οποία πάντως έχει ένα παιχνίδι λιγότερο. Δύο γκολ ο Κριστιάνο και ένα ο Κουλουσέφσκι για τους νικητές

Η μόνιμη πρωταθλήτρια Ιταλίας δεν είχε όρεξη για άλλη πλάκα. Στα τελευταία της παιχνίδια δυσκολευόταν αρκετά να πάρει τη νίκη, όμως κόντρα στην Πάρμα τα πράγματα ήταν διαφορετικά. Έτσι, με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο καθάρισε από νωρίς με την υπόθεση νίκη. Το σκορ άνοιξε στο 23ο λεπτό με σουτ του Ντέγιαν Κουλουσέφσκι.

Τρία λεπτά αργότερα ήταν η ώρα να μιλήσει ο συνήθης ύποπτος. Εκμεταλλευόμενος τη σέντρα του Μοράτα, ο Κριστιάνο Ρονάλντο πήδηξε ψηλότερα από όλους και με κεφαλιά έγραψε το 2-0 για τη Γιουβέντους. Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους, με την ομάδα του Πίρλο να παίρνει νωρίς αυτό που έψαχνε από τον αγώνα. Κριστιάνο

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ήρθε η ώρα του Κριστιάνο να ξαναχτυπήσει. Ο Πορτογάλος σούπερ σταρ υποδέχθηκε την πάσα του Ράμσεϊ εντός περιοχής. Μετά όλα ήταν εύκολα. Με αριστερό διαγώνιο σουτ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του. Αυτό ήταν το 12ο γκολ στο φετινό πρωτάθλημα για τον Πορτογάλο σούπερ σταρ.

Τα γκολ όμως δεν σταμάτησαν εκεί για την ομάδα του Πίρλο. Στο 86ο λεπτό, ήταν η ώρα του Μοράτα να μπει στον πίνακα των σκόρερ. Ο Ισπανός επιθετικός αξιοποίησε τη σέντρα του Μπερναντέρσκι και με κεφαλιά έγραψε το τελικό 4-0.

Έτσι, η Γιουβέντους έφτασε τους 27 βαθμούς μετά από 13 αγώνες στη Serie A. Η ομάδα του Πίρλο ισοβαθμεί με την Ίντερ, ενώ είναι στο -1 από τη Μίλαν, με τις ομάδες όμως του Μιλάνο να έχουν ένα ματς λιγότερο.