TIMES: «Προσωπική επιλογή του Κλοπ ο Νούνιες. Άλλον ήθελε η Λίβερπουλ»
Γκουαρντιόλα: «Μην ξεγράφετε ποτέ τη Λίβερπουλ… Εγώ την υπολογίζω!»
Ποιο άγχος; Η Σίτι «καθάρισε» από το πρώτο ημίχρονο την Μπράιτον! (vids)
Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο έβγαλε στη φόρα το μυστικό της ρήτρας του Γκιμαράες!
Βρέθηκε ενεργή βόμβα του Β’ Παγκοσμίου Πολέμου στο γήπεδο της Μάιντς! (pic)
Όταν ο Καστεγιάνος με καρέ τερμάτων έκανε τη Ρεάλ να υποκλιθεί στη Χιρόνα! (vid)
Παράδειγμα προς αποφυγή ο Αλεξάντερ-Άρνολντ, «κοιμόταν» στο 2-0 της Έβερτον! (vid)
Ο Λαπόρτα έπαιξε τα ρέστα του με Τσάβι και δικαιώθηκε!
Ιταλική εφημερίδα χρίζει τον Όσιμεν ως αντι-Μπαπέ!
Γιόχαν Κρόιφ: Η αρχή ενός θρύλου του ποδοσφαίρου! (vid)
Τσέλσι: Νυστέρι για Έντσο Φερνάντες και τέλος η σεζόν!
Video Hμέρας

Γκολ της σεζόν στην Μπαρτσελόνα η οβίδα του Μέσι στο Παρίσι! (vid)

Το ασύλληπτο γκολ του Λιονέλ Μέσι στο «Παρκ Ντε Πρενς» απέναντι στην Παρί Σεν Ζερμέν ψηφίστηκε ως το ωραιότερο φέτος στην Μπαρτσελόνα.

Ήταν μια περίεργη σεζόν αυτή που ολοκληρώθηκε (σε συλλογικό επίπεδο) για την Μπαρτσελόνα και τον Λιονέλ Μέσι. Το πρωτάθλημα χάθηκε, στο Τσάμπιονς Λιγκ τα πράγματα δεν πήγαν και τόσο καλά. Ωστόσο, το Κύπελλο Ισπανίας κατακτήθηκε από τους Καταλανούς και έτσι σώθηκαν τα προσχήματα.

Ωστόσο, το θέμα μας αυτή τη στιγμή δεν είναι αυτό. Αλλά το ότι έχουμε τον Μέσι να δεσπόζει με το απίστευτο γκολ του που είχε σημειώσει στο Παρίσι. Εκείνο το τέρμα στο δεύτερο ματς της φάσης των «16» του Τσάμπιονς Λιγκ ψηφίστηκε ως το πιο θεαματικό για τη σεζόν 2020-21.

Θυμίζουμε πως ο Αργεντινός στις 10 Μαρτίου είχε τινάξει τα δίχτυα του Κέιλορ Νάβας. Mε εκείνη την γκολάρα ο Μέσι ισοφάρισε τον αγώνα στο 37ο λεπτό. Καθώς επτά λεπτά πριν ο Κιλιάν Μπαπέ είχε ανοίξει το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Με το 1-1 να μένει ως το τέλος και τους Παριζιάνους να παίρνουν πανηγυρική πρόκριση στα προημιτελικά. Μιας και είχαν συντρίψει την Μπάρτσα με 4-1 μέσα στο «Καμπ Νου» στο πρώτο ματς.