Το άξιζε και το… πήρε, 1-0 η Αγγλία με τον Στέρλινγκ! (vid)
EURO 2020

Η Αγγλία άνοιξε το σκορ με τον Ραχίμ Στέρλινγκ στο ματς κόντρα στην Κροατία, με τον επιθετικό της Μάντσεστερ Σίτι... να "παίρνει το αίμα του πίσω"!

13.06.2021 | 17:22

Η Αγγλία μπήκε φουριόζα στο δεύτερο ημίχρονο κόντρα στην Κροατία και κατάφερε να ανοίξει γρήγορα το σκορ! Ο Ραχίμ Στέρλινγκ ο οποίος στο πρώτο ημίχρονο είχε 2-3 καλές ευκαιρίες, εν τέλει κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα!

Καλό το διάβασμα. Αλλά μήπως να μας… καμαρώσεις και στο κανάλι μας στο Youtube;

Στο 57΄ο Φίλιπς με μια από τις πολλές καλές του ενέργειες στο ματς, έκανε μια ωραία πάσα στον Ραχίμ Στέρλινγκ, ο οποίος… αν και δυσκολεύτηκε κατάφερε εν τέλει να σκοράρει για το 1-0! Ο γκολκίπερ της Κροατίας προσπάθησε να βγάλει εις πέρας μια “ακόμα δύσκολο αποστολή”, όμως το σουτ του Άγγλου κατέληξε στα δίχτυα!

Οι πανηγυρισμοί στις εξέδρες του γηπέδου… ήταν έξαλλοι!