To μεγαλείο της κάθετης του Κρόος φαίνεται σε δύο φωτογραφίες! (pics)
H τρίχα… κάγκελο: Όλη η Ευρώπη υποκλίθηκε στο κορεό της Μπάγερν Μονάχου! (vid)
O Βινίσιους μόλις έκανε το 2-2 τα… έδειξε στον κόσμο της Μπάγερν Μονάχου! (vid)
Μπάγερν- Ρεάλ: Μία Τιτανομαχία που τα είχε όλα εκτός από… νικητή! (vids)
Champions League: Μέσα σε λίγα λεπτά η Μπάγερν κάνει την ανατροπή με Σανέ- Κέιν! (vids)
Champions League: Ο Σανέ θα κάνει καιρό να ξεχάσει πως έχασε αυτό το γκολ κόντρα στον Λούνιν! (vid)
Μίκελ Αρτέτα, 2024
Champions League: Μαγική μπαλιά από Κρόος και ιδανικό τελείωμα από Βινίσιους! (vid)
«Πουτ@ν@ Μπαρτσελόνα» τραγούδαγαν μαζί φίλοι της Ρεάλ και της Μπάγερν! (vid)
Το πήρε απόφαση η Μπαρτσελόνα: Το καλοκαίρι πάει για ΜΕΓΑΛΟ κόλπο- γκρόσο!
Η La Liga εξόντωσε την Ατλέτικο με την ποινή της!
Μπάγερν – Ρεάλ: Οι ενδεκάδες του σούπερ ντέρμπι του Μονάχου! (pics)
Λουίς Ενρίκε: «Στην Παρί όλα είναι πίεση»!
Ιστορικός Χάαλαντ, ο πρώτος ποδοσφαιριστής στο «Clash of Clans»! (pic)
Τεν Χαγκ, Γιουνάιτεντ, Πότερ, Άγιαξ: Οι Άγγλοι πήραν το… μπλέντερ και τα ανακάτεψαν όλα!
Κόπα Αμέρικα

Με το δεξί η Βραζιλία, τριάρα στη Βενεζουέλα (vid)

Η κάτοχος του Κόπα Αμέρικα, Βραζιλία, μπήκε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο στο φετινό τουρνουά, επικρατώντας με 3-0 της Βενεζουέλας.

Με το Κόπα Αμέρικα να έχει περάσει από 40 κύματα αναφορικά με τη διοργανώτρια χώρα, επιτέλους άρχισε και με τον καλύτερο τρόπο για τη Βραζιλία. Εκείνη τελικά το διοργανώνει και η εθνική της ομάδα θέλει να υπερασπιστεί το στέμμα της. Στον εναρκτήριο αγώνα λοιπόν, η «Σελεσάο» νίκησε εύκολα τη Βενεζουέλα με 3-0 στο «Εστάντιο Νασιονάλ ντε Μπραζίλια».

Στη βραζιλιάνικη πρωτεύουσα μίλησαν οι αστέρες της Παρί Σεν Ζερμέν. Ο Μαρκίνιος στο 23ο λεπτό άνοιξε το σκορ, με τον άσο της Παρί να είναι όπως πάντα στο σωστό μέρος στην περιοχή. Πριν το γκολ να αναφέρουμε πως ο Ριτσάρλισον είχε χάσει μια μοναδική ευκαιρία. Αλλά, ο τερματοφύλακας της Βενεζουέλας στέρησε το γκολ στον επιθετικό της Έβερτον.

Ο ίδιος παίκτης στην επόμενη φάση μετά το γκολ βρήκε δίχτυα, αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Στο 35ο λεπτό η Βραζιλία ζήτησε πέναλτι για χέρι, αλλά ο διαιτητής δεν είδε κάτι επιλήψιμο.

Καλό το διάβασμα. Αλλά μήπως να μας… καμαρώσεις και στο κανάλι μας στο Youtube; Βραζιλία

«Καθάρισε» στο δεύτερο μέρος η Βραζιλία

Οι Βραζιλιάνοι ήθελαν να τελειώσουν με την υπόθεση νίκη όσο πιο γρήγορα γίνεται. Ο Νεϊμάρ έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 53΄ σουτάροντας λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Γκρατερόλ. Λίγο αργότερα, η Βραζιλία κέρδισε πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο σούπερ σταρ της Παρί Σεν Ζερμέν.

Ο Νεϊμάρ πήγε να βάλει και δεύτερο δικό του γκολ στο 84′, αλλά, η μπάλα δεν του έκανε ξανά το χατίρι όπως και πριν το τέρμα του. Τη σεμνή τελετή ολοκλήρωσε ο Γκαμπριέλ Μπαρμπόσα στο 89ο λεπτό έπειτα από ασίστ του Νεϊμάρ. Κάπως έτσι, η ομάδα του Τίτε πήρε τους πρώτους τρεις βαθμούς στον όμιλο με τη Βενεζουέλα, το Περού, το Εκουαδόρ και την Κολομβία.