Μεντιλίμπαρ: «Δεν θέλω να ακούσω τίποτα για τελικό, δεν έχουμε προκριθεί»!
Οριστικό: Εκεί θα συνεχίσει την καριέρα του ο Τιάγκο Σίλβα!
Μεγάλη στιγμή για τον Ράγια: Καπάρωσε το «χρυσό γάντι» της Premier League!
Κλοπ: «Γι’ αυτό τον λόγο πάτωσαν οι αγγλικές ομάδες στην Ευρώπη»
Ο Αρτέτα έριξε «βόμβα» πριν το ματς με την Μπόρνμουθ!
Ρεάλ Μαδρίτης

Φέτος δεν… αστειεύεται! Η Ρεάλ ήρθε για τον “θρόνο”! (vid)

Η Ρεάλ Μαδρίτης... δεν την πάτησε στην πρεμιέρα της Λα Λίγκα και με ηγέτη τον Καρίμ Μπενζεμά ξεπέρασε τον εμπόδιο της Αλαβές!

Η Ρεάλ Μαδρίτης με μια επιβλητική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να επικρατήσει με 4-1 της Αλαβές εκτός έδρας! Οι Μαδριλένοι ξεκίνησαν με το… δεξί στην φετινή Λα Λίγκα και έδειξαν τις διαθέσεις του! Ικανοποιημένος με την εμφάνιση της ομάδας του ο Κάρλο Αντσελότι! Δύο γκολ ο Καρίμ Μπενζεμά…

Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης καμία από τις δύο ομάδες δεν έδειξε… όρεξη για να ρισκάρει. Μπορεί η Ρεάλ Μαδρίτης να είχε την κατοχή της μπάλας, ωστόσο δεν μπορούσε να φτάσει με αξιώσεις μπροστά από την εστία της Αλαβές.

Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα του Αντσελότι, ήταν στο 32′ με τον Καρίμ Μπενζεμά να κάνει το σουτ, χωρίς όμως να βρίσκει εστία. Στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να κάνουν την… ζημιά στη Ρεάλ, ωστόσο οι προσπάθειες των Πονς και Ριόχα δεν βρήκαν δίχτυα…

Έτσι οι δύο ομάδες πήγαν με το 0-0 στα αποδυτήρια…

To καθάρισε μέσα σε λίγα λεπτά η Ρεάλ με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Καρίμ Μπενζεμά!

Με το καλημέρα στο δεύτερο ημίχρονο οι Μαδριλένοι κατόρθωσαν να βρουν δίχτυα με τον Καρίμ Μπενζεμά στο 48′! Ο Γάλλος είπε… ευχαριστώ στην ασίστ του Αζάρ και με δυνατό σουτ έγραψε το 1-0!

Η ψυχολογία της ομάδας του Αντσελότι… ανέβηκε και ο Νάτσο στο 56′ μετά από σπουδαία ομαδική προσπάθεια έκανε το 2-0 μετά από σέντρα του Μόντριτς!

Στο 62′ η Ρεάλ… καθάρισε την υπόθεση τρίποντο με σκόρερ ποιον άλλον; Τον Καρίμ Μπενζεμά! Ο επιθετικός των μερένχες εκμεταλλεύτηκε την… αστάθεια στην άμυνα της Αλαβές και έγραψε από κοντά το 3-0.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν μετά από λίγα λεπτά με τον Χοσέλου να ευστοχεί από την άσπρη βούλα στο 65′ για το 3-1! Η Ρεάλ κράτησε εύκολα μέχρι το τέλος το υπέρ της σκορ και… πέρασε με άριστα το “τεστ” της πάντα δύσκολης πρεμιέρας, με τον Βινίσιους να κάνει το τελικό 4-1 στις καθυστερήσεις!