Εντουάρντο Καμαβινγκά: Ο νέος της Ρεάλ είναι… ωραίος! (vid)
Κλοπ: «Κάναμε δυνατή αρχή, δεν πρέπει να γίνουν λάθη»
Γκουαρντιόλα: «Δε θα απολογηθώ γι’ αυτά που είπα»
Ο Κριστιάνο «εκτόξευσε» το Instagram της Γιουνάιτεντ! (pic)
Η μέρα που ο Χάαλαντ ξεκίνησε να «πυροβολεί»! (vid)
Ευρώπη

O Κάραχερ «ξεφτιλίστηκε» από παίκτη ριάλιτι σε φιλανθρωπικό αγώνα (vid)

Ο παλαίμαχoς ποδοσφαιριστής της Λίβερπουλ, τα βρήκε σκούρα απέναντι σε παίκτη ριάλιτι κατά τη διάρκεια φιλανθρωπικού αγώνα της UNICEF.

Για ένα ακόμη έτος η UNICEF διοργάνωσε το φιλανθρωπικό φιλικό «Soccer Aid» ανάμεσα σε παλαίμαχους παίκτες της εθνικής Αγγλίας και τον «Υπόλοιπο Κόσμο». Οι τελευταίοι επικράτησαν με 3-0 των «λιονταριών» στο «Έτιχαντ».

Για την εθνική Αγγλίας μεταξύ άλλων αγωνίστηκαν ο Τζέιμι Κάραχερ και ο Γκάρι Νέβιλ. Ωστόσο, αμφότεροι τα βρήκαν σκούρα απέναντι στον παίκτη του ριάλιτι «Love Island», Kem Cetinay, οποίος σκόραρε 2 φορές.

Αφού χρειάστηκε να αντιμετωπίσει τον Γιουσέιν Μπόλτ στο πρώτο ημίχρονο, ο Κάραχερ πρέπει να ήταν χαρούμενος με το σκορ στο 0-0 μετά από 45 λεπτά. Ωστόσο, μετά την είσοδο του Kem στην ανάπαυλα πέρασε μία «κόλαση».

Μετά το 2 γκολ που πέτυχε ο Κεμ, ο Κάραχερ ανήμπορος να αντιδράσει άρχισε να χρησιμοποιεί αθέμιτα μέσα για να σταματήσει τον αντίπαλο του. Όπως φαίνεται στα παρακάτω βίντεο έπαιξε αντιαθλητικά σε 2 περιπτώσεις, κάνοντας μαρκαρίσματα που θα τον είχαν «κοκκινίσει» κατευθείαν σε συνθήκες κανονικού αγώνα.

Παρόμοια τακτική χρησιμοποίησε και ο συνάδελφος του Κάραχερ στο Sky Sports, Γκάρι Νέβιλ, για να σταματήσει τον Γιουσέιν Μπολτ στο πρώτο ημίχρονο.