Μπάγερν Μονάχου: Αν φύγει ο Ντέιβις θα αποκτήσει ίδιον και καλύτερο
O Κάραχερ ταπείνωσε τον Κασεμίρο: «Δεν έχει θέση στο κορυφαίο επίπεδο»
Ο Μάρκο Ρόις… δημιουργεί την ενδεκάδα που μαζί της θα σήκωνε το Champions League
«Κλειδωμένο» το μυαλό του Μπαπέ – Ο στόχος με την Παρί και το νούμερο στη φανέλα της Ρεάλ
Μπαρτσελόνα: Οι πέντε αστέρες που δεν πωλούνται ούτε με 200 εκατ. ευρώ έκαστος
Τεν Χαγκ: «Είμαι ο κατάλληλος για να εγγυηθώ το μέλλον της Γιουνάιτεντ»
Επικές δικαιολογίες από Τεν Χαγκ μετά την «τεσσάρα» από την Πάλας!
Βράδυ κανονικός… εφιάλτης για τον Κασεμίρο!
Τα νούμερα λένε την αλήθεια: Τα στατιστικά δείχνουν πόσο ΜΕΓΑΛΟ κακό κάνει στη Γιουνάιτεντ ο Τεν Χαγκ!
Η Κρίσταλ Πάλας ξεφτίλισε με «τεσσάρα» το… φάντασμα της Γιουνάιτεντ! (vid)
Η Κρίσταλ Πάλας γελοιοποιεί τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: 4-0 και όσο… γράψει! (vids)
Γιουβέντους

Νοκ άουτ στο 90+5′ και… ciao Γιουβέντους! (vid)

Απίστευτη απόδραση της Σασουόλο μέσα από το Τορίνο κόντρα στη Γιουβέντους! Νοκ άουτ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων οι «μπιανκονέρι»!

Ασταθής και αναποτελεσματική σε ακόμα ένα παιχνίδι παρουσιάστηκε η Γιουβέντους, η οποία πάλεψε αλλά τελικά δεν τη γλύτωσε κόντρα στη Σασουόλο. Αν και οι «νεροβέρντι» προηγήθηκαν στο Τορίνο, ισοφαρίστηκαν λίγο πριν τη λήξη για το 1-1. Στις καθυστερήσεις όμως ο Λόπες σκόραρε και σκότωσε τη Γιουβέντους!

Μαντάρα στην επίθεση αλλά και την άμυνα η Γιουβέντους!

Πριν ακόμα βρουν ρυθμό οι παίκτες και το 2′, αλλά ο Μπονούτσι δεν έκανε ιδανική προσπάθεια. Λίγο αργότερα ο Μοράτα καθυστέρησε αδικαιολόγητα πολύ και κόπηκε από την αντίπαλη άμυνα πριν καν σουτάρει. ήταν η σειρά της Σασουόλο να απαντήσει στις ευκαιρίες με τον Μπεράρντι, αλλά ο Περίν νίκησε τον Ιταλό διεθνή (19′).

Η μεγαλύτερη ευκαιρία ήρθε για τη Γιουβέντους στο 37ο λεπτό, όταν το σουτ του Ντιμπάλα σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι. Ακόμα μια χαμένη ευκαιρία των «μπιανκονέρι», οι οποί τελικά πλήρωσαν την αστοχία τους.

Ο άγραφος κανόνας του ποδοσφαίρου και το «αν δεν πετύχεις γκολ θα φας», έγινε πραγματικότητα στο 44′. Ο Φρατέσι έκανε το overlap, πήρε έξυπνη πάσα και από διαγώνια θέση σκόραρε για τη Σασουόλο. Κάκιστη αμυντική λειτουργία για τους γηπεδούχους, που έδωσε το δικαίωμα στους φιλοξενούμενους να σκοράρουν.

Πίεσε δυνατά αλλά δεν τη γλύτωσε στο φινάλε

Πεισμωμένη, αλλά σε καμία περίπτωση εύστοχη, η Γιουβέντους ξεκίνησε στο δεύτερο ημίχρονο αποφασισμένη να ισοφαρίσει. Αν και ο Ρασπαντόρι λίγο έλειψε να προκαλέσει… εγκεφαλικό στους «μπιανκονέρι», η αντίδραση ήρθε άμεσα. Κουαδράδο και Ντιμπάλα ( χαράμισαν μεγάλες ευκαιρίες, με τον Κιέζα να χάνει επίσης σημαντική ευκαιρία να ισοφαρίσει.

Τελικά, το γκολ για τη Γιουβέντους το πέτυχε ο ΜακΚένι. Αν και ο Αμερικανός έχει ακούσει πολλά τους τελευταίους μήνες, κατάφερε να ξελασπώσει την ομάδα του. Η εκτέλεση φάουλ του Ντιμπάλα τον βρήκε μέσα στην περιοχή και από κοντά ο νεαρός χαφ διαμόρφωσε το 1-1.

Ενώ όλοι πίστευαν πως το 1-1 θα είναι και το τελικό σκορ, η Σασουόλο είχε άλλη άποψη. Ο Λόπες κινήθηκε μόνος στο χώρο, βρέθηκε απέναντι από τον Περίν και με αλήτικη λόμπα ξέρανε τη Γιουβέντους!