Κάθε Παρασκευή προσφορά* χωρίς κατάθεση στην ελληνική ρουλέτα της Betsson
«Στόλισαν» τον Μπονούτσι στο Instagram του οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσέ! (pic)
Οζίλ: «Μπαρτσελόνα, έχεις… χαλάσει! Πάψε να μιλάς για διαιτητές»
Στον τελικό ο Ολυμπιακός, έκαναν το θαύμα τους τα «ερυθρόλευκα» πιτσιρίκια! (vids)
Λίβερπουλ

Η ατάκα Κλοπ που ενέπνευσε την μεγάλη ανατροπή της Λίβερπουλ

Ο Κουίβιν Κέλεχερ αποκάλυψε την ατάκα του Γιούργκεν Κλοπ που ενέπνευσε τους παίκτες της Λίβερπουλ να ανατρέψουν το σκορ κόντρα στη Λέστερ.

Ο Γιούργκεν Κλοπ για μία ακόμη φορά παρακολούθησε την ομάδα του να πραγματοποιεί μία εμπνευσμένη ανατροπή στο «Άνφιλντ». Αυτή τη φορά για τα προημιτελικά του Λιγκ Καπ με αντίπαλο τη Λέστερ του Μπρένταν Ρότζερς.

Ειδικότερα, οι «κόκκινοι» παρατάχθηκαν με μία σειρά από πιτσιρικάδες απέναντι στην καλή ενδεκάδα του Ρότζερς. Έτσι, βρέθηκαν να χάνουν με 3-1 μετά από 45 λεπτά παιχνιδιού. Τότε ήρθε η σειρά του Κλοπ με μία εμπνευσμένη ομιλία να αλλάξει την ροή του αγώνα.

Την ατάκα του Κλοπ που ξύπνησε τους παίκτες του, αποκάλυψε ο τερματοφύλακας των «κόκκινων» Κουίβιν Κέλεχερ

«Δεν ξεκινήσαμε καλά και στο ημίχρονο χάναμε με 3-1. Ωστόσο, νιώθαμε αυτοπεποίθηση διότι τα γκολ που παραχωρήσαμε ήταν κυρίως από δικά μας λάθη. Ο προπονητής μας ανέφερε στο ημίχρονο ότι αν καταφέρουμε να βάλουμε ένα γκολ και να μειώσουμε σε 3-2, τότε ο κόσμος θα ξεσηκωθεί και θα μας δώσει ώθηση, οπότε τότε όλα θα μπορούν να συμβούν. Έτσι, πιστεύαμε μέχρι το τέλος και αυτό φάνηκε» ανέφερε ο Κέλεχερ στο Sunday World.

Έτσι και έγινε τελικά. Ο προφήτης Κλοπ επιβεβαιώθηκε, καθώς μετά τη μείωση του σκορ σε 3-2 από τον Ζότα, ο κόσμος ώθησε την ομάδα και στο γκολ της ισοφάρισης του Μιναμίνο.

Ο Κέλεχερ εξελίχθηκε σε ήρωα της Λίβερπουλ

Με το παιχνίδι ισόπαλο μετά από 90 λεπτά, η πρόκριση θα κρινόταν στη ρώσικη ρουλέτα των πέναλτι. Μπορεί η Λίβερπουλ να μην είχε τον Άλισον κάτω από τα δοκάρια αλλά και ο Κέλεχερ δεν τα πήγε διόλου άσχημα.

Για την ακρίβεια ήταν ένας από τους λόγους που προκρίθηκε η ομάδα του στα ημιτελικά, καθώς απέκρουσε πέναλτι.

Στην τετράδα της διοργάνωσης, η Λίβερπουλ θα αγωνιστεί με την Άρσεναλ. Ο νικητής θα κριθεί σε διπλούς αγώνες, με το πρώτο ματς να διεξάγεται την πρώτη εβδομάδα του Γενάρη.