Τότεναμ για… φίλημα κρατάει τον Κόντε – Τρεις γκολάρες στο πρώτο ημίχρονο (vid)
Τότεναμ

Η Τότεναμ κάνει μια μαγική εμφάνιση κόντρα στην Λιντς... και οι παίκτες του Αντόνιο Κόντε του δείχνουν τον δρόμο για την παραμονή στον πάγκο!

26.02.2022 | 15:14

Μετά την ήττα από την Μπέρνλι η Τότεναμ… χρειαζόταν να βγάλει αντίδραση στην εκτός έδρας αναμέτρηση κόντρα στην Λιντς. Μετά τα σενάρια που ήθελαν τον Κόντε να “απειλεί” με παραίτηση, οι παίκτες του… βγήκαν μπροστά και έκαναν ένα απίθανο πρώτο ημίχρονο στο ματς με την Λιντς!

Οι Λονδρέζοι πήραν από πολύ νωρίς το προβάδισμα και μόλις στο 10′ προηγήθηκαν με τον Ντόχερτι! Ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο Κουλουσέφσκι με φανταστική ατομική ενέργεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0 των φιλοξενούμενων.

Το κερασάκι στην τούρτα στο πρώτο ημίχρονο το… έβαλε ο Χάρι Κέιν! Ο Άγγλος επιθετικός μετά από μια τρομερή πάσα του Χόιμπεργκ, έστειλε από δύσκολη θέση την μπάλα στα δίχτυα με μια απίστευτη τελική ενέργεια!