Διπλό σοκ για Ρεάλ, 2-0 η Μπαρτσελόνα με Αραούχο! (vid)
Μπαρτσελόνα

Ο Ρόναλντ Αραούχο διπλασιάζει τα τέρματα της Μπαρτσελόνα, με τον Ουσμάν Ντεμπελέ ξανά να είναι δημιουργός με δεύτερη ασίστ στο ματς.

20.03.2022 | 22:54

Εννέα λεπτά μετά το γκολ του Ομπαμεγιάνγκ, ήρθε η σειρά του Αραούχο να σκοράρει στο «Σαντιάγο Μπερναμπέου». Η Μπαρτσελόνα εκμεταλλεύεται την «αεροπορία» της και τις εξαιρετικές σέντρες του Ουσμάν Ντεμπελέ. Ο Γάλλος σημείωσε δεύτερη ασίστ στο clasico, αυτή τη φορά με κόρνερ. Σημάδεψε τον κεντρικό αμυντικό της Μπάρτσα ο οποίος με κεφαλιά έκανε το 0-2.

«Παγωμάρα» στη Μαδρίτη, με την Μπάρτσα του Τσάβι να έχει επιβάλλει τον ρυθμό της και να βγάζει αποτελεσματικότητα. Σημαντικότατη συμβολή του κατά τα άλλα φευγάτου Ντεμπελέ… Όχι κι άσχημα για τον ίδιο με δυο ασίστ στο πρώτο 45λεπτο του ντέρμπι.