Ο Κλοπ διέλυσετο πλάνο της Τσέλσι – Είπε «όχι» και τον κράτησε στο Άνφιλντ!
Μπαρτσελόνα: Ο αρχηγός της αποχωρεί για… μικρομεσαία ομάδα της La Liga!
Τούχελ: «Οι οπαδοί με θέλουν για πάντα στην Μπάγερν, αλλά…»
Από… κλεισμένος στον πάγο – Η Ρεάλ αλλάζει στρατηγική για την ενίσχυση της άμυνας
Μια ανάσα πριν την ανακοίνωση προπονητή η Λίβερπουλ
Η Παρί Σεν Ζερμέν ορέγεται την αποκάλυψη της φετινής Serie A
Κρίσταλ Πάλας: Η Μπράιτον του φετινού καλοκαιριού
Ο Μουσιάλα απάντησε στο δίλημμα Μέσι ή Κριστιάνο – «Ένας είναι ο GOAT»
Σαν το καλό κρασί: Μόντριτς και Κρόος κάνουν και φέτος τη διαφορά στη La Liga (stats)
Μετά τον Τσάβι πάμε για… κωλοτούμπα και με Τούχελ στην Μπάγερν
Ο Σεσκ Φάμπρεγκας δημιούργησε την απόλυτη ενδεκάδα της Premier League
Μπαρτσελόνα: Στον… πάγο ο Μπερνάρντο Σίλβα – Η θέση που «καίει» τον Τσάβι
Τα τρία μεγαθήρια που μπαίνουν… σφήνα στην εξίσωση Ρεάλ Μαδρίτης – Λούνιν
TIMES: «Προσωπική επιλογή του Κλοπ ο Νούνιες. Άλλον ήθελε η Λίβερπουλ»
Η «BILD» έβγαλε στη… σέντρα την τοξική συμπεριφορά του Κριστιάνο!
Γιουβέντους

Έβγαλε αντίδραση μετά το… σοκ η Γιουβέντους – Τα αστέρια την “κουβάλησαν” (vid)

Η Γιουβέντους επικράτησεμε 2-0 της Σαλερνιτάνα και επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα μετά τον αποκλεισμό από το Champions League.

Η Γιουβέντους επέστρεψε στις νίκες καθώς επικράτησε με 2-0 της Σαλερνιτάνα και… έβγαλε αντίδραση μετά τον αποκλεισμό-σοκ από την Βιγιαρεάλ. Ανέβηκε στους 59 βαθμούς η ομάδα του Αλέγκρι και… ελπίζει. Μίλησαν Βλάχοβιτς και Ντιμπάλα.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τον ιδανικότερο τρόπο για την Γιουβέντους. Στο 5′ ο Πάουλο Ντιμπάλα, μετά από όμορφη ομαδική προσπάθεια, κατάφερε να στείλει από κοντά την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0 για την ομάδα του.

Στο 13΄ο Αργεντινός επιθετικός έχασε σπουδαία ευκαιρία για να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του. Στο 29΄όμως οι μπιανκονέρι κλείδωσαν από πολύ νωρίς την υπόθεση τρίποντο με τον Ντούσαν Βλάχοβιτς.

Ο Σέρβος επιθετικός εκμεταλλεύτηκε την ωραία σέντρα του Ντε Σίλιο και με κεφαλιά έγραψε το 2-0, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Καλό το διάβασμα. Αλλά μήπως να μας… καμαρώσεις και στο κανάλι μας στο Youtube;

Στο δεύτερο ημίχρονο η Γιουβέντους κατέβασε ρυθμό και… ήταν άνετη με το 2-0. Στο 54΄ οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι, όμως ο ρέφερι αποφάσισε να συνεχιστεί ο αγώνας.

Οι συνεχείς διακοπές και οι πολλές αλλαγές… χάλασαν τον ρυθμό της αναμέτρησης και δεν βοήθησαν καθόλου στο να δούμε ένα ωραίο δεύτερο ημίχρονο. Το 2-0 έμεινε μέχρι το τέλος με την Γιουβέντους να πανηγυρίζει μια εύκολη νίκη επί της ουραγού της Serie A!