To μεγαλείο της κάθετης του Κρόος φαίνεται σε δύο φωτογραφίες! (pics)
H τρίχα… κάγκελο: Όλη η Ευρώπη υποκλίθηκε στο κορεό της Μπάγερν Μονάχου! (vid)
O Βινίσιους μόλις έκανε το 2-2 τα… έδειξε στον κόσμο της Μπάγερν Μονάχου! (vid)
Μπάγερν- Ρεάλ: Μία Τιτανομαχία που τα είχε όλα εκτός από… νικητή! (vids)
Champions League: Μέσα σε λίγα λεπτά η Μπάγερν κάνει την ανατροπή με Σανέ- Κέιν! (vids)
Champions League: Ο Σανέ θα κάνει καιρό να ξεχάσει πως έχασε αυτό το γκολ κόντρα στον Λούνιν! (vid)
Μίκελ Αρτέτα, 2024
Champions League: Μαγική μπαλιά από Κρόος και ιδανικό τελείωμα από Βινίσιους! (vid)
«Πουτ@ν@ Μπαρτσελόνα» τραγούδαγαν μαζί φίλοι της Ρεάλ και της Μπάγερν! (vid)
Το πήρε απόφαση η Μπαρτσελόνα: Το καλοκαίρι πάει για ΜΕΓΑΛΟ κόλπο- γκρόσο!
Η La Liga εξόντωσε την Ατλέτικο με την ποινή της!
Μπάγερν – Ρεάλ: Οι ενδεκάδες του σούπερ ντέρμπι του Μονάχου! (pics)
Λουίς Ενρίκε: «Στην Παρί όλα είναι πίεση»!
Ιστορικός Χάαλαντ, ο πρώτος ποδοσφαιριστής στο «Clash of Clans»! (pic)
Τεν Χαγκ, Γιουνάιτεντ, Πότερ, Άγιαξ: Οι Άγγλοι πήραν το… μπλέντερ και τα ανακάτεψαν όλα!
Μάντσεστερ Σίτι

Έπος! Η Σίτι υπέταξε με 4-3 τη Ρεάλ… σε ένα ματς που δυστυχώς έληξε (vid)

Η Μάντσεστερ Σίτι επικράτησε με 4-3 της Ρεάλ Μαδρίτης στον πρώτο ημιτελικό του Champions League! Από τα σπουδαιότερα ματς στην ιστορία του θεσμού

Ένα απίθανο πρώτο ημιτελικό μας χάρισαν Μάντσεστερ Σίτι και Ρεάλ Μαδρίτης! Οι “πολίτες” πήραν την νίκη με… 4-3 κόντρα στους Μαδριλένους και πήρα ένα ελαφρύ προβάδισμα για την πρόκριση στον τελικό. ΜΑΤΣΑΡΑ από τις λίγες, με τις δύο ομάδες να λύνουν τις διαφορές τους στο Μπερναμπέου! Όλοι περιμέναμε ένα μαγικό ματς… αλλά όχι αυτό το ΈΠΟΣ!

Η Μάντσεστερ Σίτι ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο το ματς και μόλις στο 2′ ο Ντε Μπρούιν με κεφαλιά έκανε το 1-0…. και σόκαρε με το “καλημέρα” τη Ρεάλ Μαδρίτης.

Στην συνέχεια οι “πολίτες” συνέχισαν να πιέζουν για ένα γρήγορα δεύτερο γκολ και τα κατάφεραν. Στο 11′ ο Ντε Μπρούιν βρήκε με εκπληκτική μπαλιά τον Γκάμπριελ Ζεσούς, ο οποίος εύκολα νίκησε τον Τιμπό Κουρτουά για το 2-0.

Η άμυνα της Ρεάλ πήρε… κάτω από την βάση με τους επιθετικούς της Σίτι να κάνουν πάρτι. Ο Φόντεν σπατάλησε μια τρελή ευκαιρία για το 3-0, 29′. Ωστόσο, λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 33′ ο Καρίμ Μπενζεμά… δήλωσε ξανά παρών στα δύσκολα.

Ο Γάλλος επιθετικό με ένα πανέμορφο γκολ μείωσε σε 2-1, σε ένα κρίσιμο σημείο. Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Σίτι… έκανε ένα μαγικό ξεκίνημα. Προειδοποίησε πρώτα με το δοκάρι του Μαχρέζ, ενώ στο 52′ ο Φόντεν με κεφαλιά έδωσε ξανά προβάδισμα δύο γκολ στην Σίτι ξανά! Ο Άγγλος με κεφαλιά έκανε το 3-1!

Ωστόσο, δευτερόλεπτα αργότερα, ο Βινίσιους έκανε μια τρελή κούρσα και στο 55΄ αφού πέρασε σαν σίφουνας όλους τους παίκτες της Σίτι… πλάσαρε ιδανικά για το 3-2. Ένα ματς με απίθανο ρυθμό και την μπάλα να πηγαίνει πάνω-κάτω!

Η Σίτι όμως ήταν ανώτερη και εν τέλει κατάφερε να σημειώσει και τέταρτο γκολ με τον Σίλβα, να πετυχαίνει το ομορφότερο τέρμα της βραδιάς. Όμως είδαμε την ίδια…ιστορία. Πριν καλά καλά κοπάσουν οι πανηγυρισμοί για το 4-2… η Ρεάλ κέρδισε πέναλτι με τον Μπενζεμά να ευστοχεί για το 4-3. Αυτό ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του σπουδαίου πρώτου ημιτελικού.