Το πιστεύει ο Τούχελ: «Ο Γκνάμπρι θα παίξει με Ρεάλ και θα σκοράρει κιόλας»
Γιουνάιτεντ, χάνεις και τους… τέσσερις – Ξεπουλάει όλη την άμυνα!
Επίσημο: Η πρώτη χώρα της Ευρώπης που είπε «ΟΧΙ» στο VAR! (pic)
Μπαρτσελόνα: Φέρνει τον… ξεχασμένο για την μεσαία γραμμή – Μεταγραφή από το Κατάρ!
Ράγισε καρδιές ο Φερνάντες: «Πονούσα για έξι μήνες! Ήμουν με ενέσεις και φάρμακα, δεν άντεξα…»
Premier League για τις παραβάσεις της Σίτι: «Ετοιμαστείτε! Θα λυθεί άμεσα…»
Ο Κλοπ διέλυσε το πλάνο της Τσέλσι – Είπε «όχι» και τον κράτησε στο Άνφιλντ!
Μπαρτσελόνα: Ο αρχηγός της αποχωρεί για… μικρομεσαία ομάδα της La Liga!
Τούχελ: «Οι οπαδοί με θέλουν για πάντα στην Μπάγερν, αλλά…»
Από… κλεισμένος στον πάγο – Η Ρεάλ αλλάζει στρατηγική για την ενίσχυση της άμυνας
Μια ανάσα πριν την ανακοίνωση προπονητή η Λίβερπουλ
Ίντερ

Δεν τα παρατάει η Ίντερ! Χαμός στην Serie A για τον τίτλο (vid)

Η Ίντερ θα το παλέψει μέχρι το τέλος! Η ομάδα του Ιντζάγκι επικράτησε εκτός έδρας της Κάλιαρι και πλέον ο τίτλος θα κριθεί την τελευταία αγωνιστική

Δεν τα παρατάει η Ίντερ! Οι νερατζούρι επικράτησαν εκτός έδρας με 3-1 της Κάλιαρι και είναι ξανά στο -2 από την πρωτοπόρο Μίλαν! Η ομάδα του Ιντζάγκι θα τα παίξει όλα για όλα στο τελευταίο ματς της Serie A, ελπίζοντας σε γκέλα της Μίλαν!

Η Ίντερ ξεκίνησε δυνατά την αναμέτρηση και από τα πρώτα λεπτά έδειξε ποιος θα είναι το “αφεντικό”. Το γκολ του Σκρίνιαρ στα πρώτα λεπτά ακυρώθηκε σωστά καθώς ο στόπερ των Μιλανέζων είχε βρει την μπάλα με το χέρι!

Ωστόσο, στο 25΄ ήρθε το πολυπόθητο γκολ για την ομάδα του Ιντζάγκι! Ο Νταρμιάν με μια απίθανη κεφαλιά, κυρίως λόγω του… άλματος, έγραψε το 1-0 και έβαλε μπροστά την ομάδα του σε ένα κρίσιμο σημείο.

Στην συνέχεια οι νερατζούρι σπατάλησαν 2-3 καλές ακόμα ευκαιρίες για το 2-0, ωστόσο δεν τα κατάφεραν, με το 1-0 να είναι και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Με το “καλημέρα” στο δεύτερο ημίχρονο η Ίντερ βρήκε και δεύτερο γκολ με το μεγάλο της “όπλο”! Ο Λαουτάρο Μαρτίνεζ βγήκε στην πλάτη της άμυνας των γηπεδούχων και με ωραίο τελείωμα έγραψε το 2-0.

Η Κάλιαρι όμως δεν τα παράτησε, δεν μπορούσε να κάνει διαφορετικά. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν με τον δικό μας, Χαράλαμπο Λυκογιάννη να κάνει ένα άπιαστο σουτ εκτός περιοχής μειώνοντας σε 2-1!

Έτσι το ματς απέκτησε μια… σπάνια ομορφιά. Η Κάλιαρι πίεζε μέχρι το τέλος για το γκολ της ισοφάρισης, παρόλα αυτά δεν τα κατάφεραν. Αντιθέτως η Ίντερ τέλειωσε το ματς στο 85′ με τον Λαουτάρο να νικάει τον γκολκίπερ της Κάλιαρι για το 3-1!