Ο Αρτέτα έριξε «βόμβα» πριν το ματς με την Μπόρνμουθ!
Ο Ρόις σε ένα συγκινητικό βίντεο εξήγησε γιατί αποχωρεί από την Ντόρτμουντ! (vid)
ΟΡΙΣΤΙΚΟ: Τέλος από την Ντόρτμουντ ο Ρόις το καλοκαίρι!
Τσέλσι: Οι επτά παίκτες που δε θα φορέσουν ξανά τη φανέλα της!
Η Λάτσιο… επιστρέφει δυναμικά για τον Ιωαννίδη!
Τζο Κόουλ: «Ο Βιρτς είναι στο ίδιο επίπεδο με τον Μπέλινγχαμ»!
Η Τσέλσι βρήκε τον αντικαταστάτη του Τιάγκο Σίλβα!

Γκέλαρε στο Λονδίνο η Σίτι, αλλά κρατάει τον τίτλο σφιχτά! (vid)

Η Μάντσεστερ Σίτι έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας από την έδρα της Γουέστ Χαμ, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0. Μοιραίος ο Μαχρέζ.

Όλα έγιναν στο δεύτερο ημίχρονο για να κάνει την ανατροπή η Μάντσεστερ Σίτι. Και συνάμα να βρεθεί αγκαλιά με τον τίτλο στην Αγγλία. Όχι πως θα χαθεί, αρκεί να νικήσει την Άστον Βίλα στο «Έτιχαντ» σε μια εβδομάδα. Οι «πολίτες» ήρθαν ισόπαλοι 2-2 με τη σκληροτράχηλη Γουέστ Χαμ που έκανε ό,τι μπόρεσε για να χαμογελάσει η Λίβερπουλ. Τα δυο γκολ του Μπόουεν ανησύχησαν τον Γκουαρντιόλα και τους παίκτες του, αλλά η τύχη είναι στα πόδια τους καθαρά.

Η Σίτι ήταν σαφέστατα καλύτερη στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα. Αλλά, στο πρώτο ημίχρονο έπεσε θύμα της παμπόνηρης Γουέστ Χαμ και ειδικά του Μπόουεν. Με δυο παρόμοιες φάσεις, ο άσος των «σφυριών» βρέθηκε στην πλάτη της άμυνας των «γαλάζιων» και νίκησε εις διπλούν τον Έντερσον. Τη μια φορά στο 24ο λεπτό, την άλλη στο 45ο. Στο μεσοδιάστημα οι φιλοξενούμενοι είχαν αρκετές ευκαιρίες στα καρέ του Φαμπιάνσκι, αλλά δίχως αντίκρισμα. Οι Λονδρέζοι κρατούσαν με νύχια και με δόντια το μηδέν στην εστία τους.

Ακολούθησε μας και στο επίσημο κανάλι μας στο Youtube

Μεταμορφώθηκε η Σίτι και παραλίγο να νικήσει

Στο δεύτερο μέρος η Σίτι έκανε ξεκάθαρο πως δεν θα καθίσει να χάσει. Μόλις στο 49ο λεπτό ο Τζακ Γκρίλις με μονοκόμματο σουτ στον αέρα και με λίγη δόση τύχης νίκησε τον Φαμπιάνσκι για το 2-1. Η πίεση από πλευράς «πολιτών» ολοένα και εντεινόταν. Με αποτέλεσμα ο Τσουφάλ να στείλει άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του στο 69ο λεπτό. Λίγο νωρίτερα, ο Αντόνιο έχασε μοναδική ευκαιρία να κάνει το 3-1…

Στο 85′ η Σίτι κέρδισε πέναλτι, αλλά ο Πολωνός τερματοφύλακας της Γουέστ Χαμ αρνήθηκε το γκολ στον Μαχρέζ. Έτσι, το σκορ παρέμεινε στο 2-2, με τη Σίτι να φτάνει στο +4 από τη Λίβερπουλ η οποία έχει ένα ματς λιγότερο. Το οποίο θα δώσει στην έδρα της Σαουθάμπτον την Τρίτη 17/5.