Ο Μίτροβιτς έκανε μια «χαψιά» τον Άρνολντ και τέζα η Λίβερπουλ (vid)
Λίβερπουλ

Ο Αλεκσάνταρ Μίτροβιτς έδωσε το προβάδισμα στη Φούλαμ απέναντι στη Λίβερπουλ νικώντας κατά κράτος τον Αλεξάντερ Άρνολντ.

06.08.2022 | 15:13

Η Λίβερπουλ φιλοξενήθηκε από τη Φούλαμ στο «Κρέιβεν Κότατζ» στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ καλύτερα στην αναμέτρηση με πρόθεση να πιέσουν ψηλά και να μην κλειστούν στα καρέ τους. Έτσι, τα πρώτα λεπτά άνηκαν στη Φούλαμ, με τη Λίβερπουλ να μην μπορεί να κρατήσει τη μπάλα στα πόδια της.

Η ομάδα του Κλοπ ισορρόπησε το παιχνίδι στο 2ο 10λεπτο, αναλαμβάνοντας την κατοχή. Ωστόσο, ήταν φανερό ότι δεν πατούσε καλά.

Έτσι, η ομάδα του Μάρκο Σίλβα τιμώρησε τους «κόκκινους» στο 32ο λεπτό. Ειδικότερα, ο Τέτε σέντραρε στο 2ο δοκάρι και ο Μίτροβιτς νίκησε κατά κράτος στον αέρα τον Άρνολντ για να γράψει το 1-0 με κεφαλιά.