Μπαρτσελόνα: Στον… πάγο ο Μπερνάρντο Σίλβα – Η θέση που «καίει» τον Τσάβι
Τα τρία μεγαθήρια που μπαίνουν… σφήνα στην εξίσωση Ρεάλ Μαδρίτης – Λούνιν
Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο έβγαλε στη φόρα το μυστικό της ρήτρας του Γκιμαράες!
Serie A

Σθεναρή αντίσταση στη Γένοβα συνάντησε η Γιουβέντους! (vid)

Στο 0-0 έμεινε η αναμέτρηση της Γιουβέντους στο «Λουίτζι Φεράρις», με τη Σαμπντόρια να της αποσπά δυο βαθμούς και να αποκτά τον πρώτο της.

Σε ένα όχι και τόσο καλό παιχνίδι από άποψη θεάματος, η Γιουβέντους γκέλαρε στη δεύτερη αγωνιστική της Serie A. Iσόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το ματς με τη Σαμπντόρια στη Γένοβα και η Γιούβε είναι στους τέσσερις βαθμούς σε δυο αναμετρήσεις. Με τους γηπεδούχους να αποκτούν τον πρώτο τους βαθμό στο φετινό πρωτάθλημα.

Σε καμία περίπτωση δεν θα μπορούσαμε να πούμε πως επρόκειτο για ένα θεαματικό πρώτο ημίχρονο. Η Σαμπντόρια έκανε την πρώτη καλή ευκαιρία του αγώνα με τον Μεχντί Λερίς στο 7′ να βλέπει τον Περίν να αποκρούει ίσα ίσα το σουτ του. Η Γιούβε απάντησε στις ευκαιρίες με τον Κουαδράδο στο πρώτο τέταρτου του αγώνα. Όμως, ο Αουντέρο απέκρουσε το καλοζυγισμένο σουτ του Κολομβιανού άσου.

Κάνε Like στη νέα σελίδα μας στο Facebook και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας Γιουβέντους

Ζωντάνεψε το ματς στην επανάληψη, αλλά η Γιουβέντους δεν τα κατάφερε

Στο εικοσάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου ο ρυθμός ανέβηκε αισθητά. Μιας και είδαμε ένα γκολ, από τον Αντριάν Ραμπιό ύστερα από ωραία ασίστ του Βλάχοβιτς. Ωστόσο, ο Σέρβος φορ της Γιουβέντους υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ και το 0-1 δεν ήρθε ποτέ. Στα τελευταία λεπτά του αγώνα, η Γιουβέντους πίεσε πολύ για το πολυπόθητο γκολ της νίκης.

Συγκεκριμένα, τόσο ο Ροβέλα, όσο και ο Κόστιτς δεν κατάφεραν να παραβιάσουν την εστία της Σαμπντόρια. Η οποία μάλιστα είχε την ευκαιρία της στο 88′ με τον γερόλυκο Κουαλιαρέλα να χάνει μοναδική ευκαιρία. Έτσι, το στείρο 0-0 έμεινε ως το τελικό σφύριγμα του ρέφερι.