Επική «σακούλα» του Σάντσο, αλλά ο Φούλκρουγκ έστειλε την μπάλα στα… πουλιά! (vid)
Ρεσιτάλ αστοχίας η Παρί, με βραχεία κεφαλή η Ντόρτμουντ για τελικό! (vids)
Μίλαν: Οι πέντε κανόνες που πρέπει να ακολουθήσει ο νέος προπονητής!
Ντόρτμουντ – Παρί: ΔΥΟ δοκάρια σε λίγα δευτερόλεπτα από Μπαπέ και Χακίμι! (vid)
Η Ρεάλ ήδη ετοιμάζει φιέστα στη Μαδρίτη για το πρωτάθλημα πριν την Μπάγερν!
Ντόρτμουντ – Παρί: Θύμισε Χάαλαντ η γκολάρα του Φύλκρουγκ! (vid)
Ο κόσμος της Ντόρτμουντ έδωσε… ρέστα στο ματς με την Παρί! (vid)
Serie A

Γιουβέντους – Ρόμα: (Χ)αμένες κι οι δυο στο Τορίνο στην επιστροφή του Ντιμπάλα (vid)

Η Γιουβέντους έχασε δυο ακόμα βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα, μένοντας στο 1-1 με τη Ρόμα στο Τορίνο.

Η λευκή ισοπαλία κόντρα στη Σαμπντόρια την προηγούμενη αγωνιστική, δεν «σβήστηκε» με νίκη απέναντι στη Ρόμα για τη Γιουβέντους. Οι «μπιανκονέρι» αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 με τους πρωτευουσιάνους για την 3η αγωνιστική της Serie A. Έτσι, έμειναν στην έκτη θέση της βαθμολογίας, με τη Ρόμα να βρίσκεται τέταρτη με την πρώτη γκέλα της στο φετινό καμπιονάτο.

Με τους καλύτερους οιωνούς ξεκίνησε το παιχνίδι για τη Γιούβε. Μιας και ο Ντούσαν Βλάχοβιτς με ασύλληπτη εκτέλεση φάουλ άφησε άγαλμα τον Ρουί Πατρίσιο μόλις στο δεύτερο λεπτό του ντέρμπι. Οι γηπεδούχοι θέλησαν να εκμεταλλευτούν την ολιγωρία των Ρωμαίων για να παραβιάσουν ξανά την εστία τους.

Το κατάφεραν μεν στο 25ο λεπτό με μια γκολάρα του Μανουέλ Λοκατέλι, αλλά το γκολ ακυρώθηκε. Είναι από τις φορές που λέμε «κρίμα» που δεν καταλογίζεται ένα ωραίο γκολ. Διότι περί τέτοιου πρόκειται το τέρμα του Ιταλού διεθνή μέσου.

Κάνε Like στη σελίδα μας στο Facebook και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Kύριος εκφραστής των δυο επόμενων ευκαιριών της Γιουβέντους ήταν ο Κουαρδράδο. Ο Κολομβιανός άσος με εκτέλεση φάουλ και σουτ δοκίμασε να νικήσει τον Πατρίσιο, δίχως αντίκρισμα όμως. Η «γηραιά κυρία» πίεζε τους «τζιαλορόσι», αλλά δεν μπορούσε να φτάσει στην επίτευξη του δεύτερου γκολ.

Και συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις, αυτός που χάνει τις ευκαιρίες το πληρώνει. Καθώς στο 69ο λεπτό του ματς ο Ντιμπάλα με ωραίο γύρισμα σέρβιρε το γκολ στον Τάμι Έιμπραχαμ για την ισοφάριση της Ρόμα. Με αυτό το γκολ η Ρόμα από τη μια χάλασε το τρίποντο της Γιουβέντους. Από την άλλη, υπέστη την πρώτη της «γκέλα» φέτος στη Serie A.