Σκοράρει εκτός περιοχής ο Ντε Πολ και 1-0 η Ατλέτικο την Μπιλμπάο!
Σημείο… μηδέν το Τορίνο για Γιουβέντους και Μίλαν!
Ο Ναδάλ «ένωσε» Ζιντάν και Βινίσιους! (vid)
Παρί Σεν Ζερμέν

Ο Ντοναρούμα έσωσε την Παρί – Ο Νεϊμάρ…το “βιολί” του (vid)

Η Παρί Σεν Ζερμέν επικράτησε με 1-0 της Μπρεστ με τον Ντοναρούμα να... αποκρούει πέναλτι και να σώζει την ομάδα του Γκατιέ!

Η πρωταθλήτρια Γαλλίας δεν ενθουσίασε όμως εν τέλει πήρε την νίκη με 1-0 επί της Μπρεστ εντός έδρας με γκολ του κεφάτου Νεϊμάρ. Έχασαν πέναλτι οι φιλοξενούμενοι, “ήρωας” ο Ντοναρούμα.

Η Παρί Σεν Ζερμέν μπήκε ιδιαίτερα κεφάτη στον αγωνιστικό χώρο και με το “καλημέρα” έβαλε δύσκολα στους αμυντικούς της Μπρεστ! Μέσι, Νεϊμάρ και Μπαπέ… άλλαζαν υπέροχα την μπάλα, ωστόσο δεν έβρισκαν δίχτυα.

Στο 30′ όμως ο Αργεντινός σούπερ σταρ με μία απίθανη πάσα, έδωσε… γκολ πάρε-βάλε στον Νείμάρ, ο οποίος με όμορφο σουτ σκόραρε και έκανε το 1-0, μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

Στην συνέχεια οι Παριζιάνοι θέλησαν να κλειδώσουν την νίκη όμως το γκολ του του Μπαπέ στο 45΄ ακυρώθηκε μετά από χρήση του VAR ως οφσάιντ. Έτσι το 1-0 ήταν το σκορ του ημιχρόνου….

Κάνε Like στη νέα σελίδα μας στο Facebook και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Παριζιάνοι έχαναν την μια ευκαιρία μετά την άλλη στο ξεκίνημα του ματς, ωστόσο ο Μπαπέ… δεν ήταν σε καλή βραδιά και δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Έτσι η Μπρεστ έψαχνε την μια φάση για να κάνει την ζημιά στους πρωταθλητές!

Στο 71΄η Μπρεστ κέρδισε πέναλτι, αλλά ο Ντοναρούμα “ψάρωσε” τον Σλιμανί και κράτησε το 1-0! Αυτό ήταν και το τελικό σκορ με την ομάδα του Γκατιέ να επιστρέφει στην κορυφή και πλέον να περιμένει στραβοπάτημα της Μαρσέιγ…